Wpis z mikrobloga

Heja, jak się nauczyć żonglować 5 piłkami? Powinienem umieć 4 dłużej niż minutę? W tej chwili ledwo 3-4 wyrzuty mi wychodzą. 3 piłkami opanowane i kiedyś nawet jakieś tricki robiłem (za plecami, pod nogą, robot, wyrzut po zewnętrznej, w okręgu - chociaż krótko)

#kuglarstwo #zonglerka
  • 12
@AlekGames: polecam tego gościa Lauri Koskinen, to zawodowiec, potrafi każdy trick rozłożyć na czynniki i zaprezentować poszczególne etapy. W tym linku pokazuje wszystko co jest potrzebne do 5 piłek. Jeśli sumiennie przejdziesz wszystkie etapy z filmu to 5 piłek nie będzie problemem. Ja oszukiwałem :) i 5 piłek niby zrobię, ale nie potrafię utrzymać.
@AlekGames pytasz dlaczego nie zrobię jak na filmie, no po prostu każdy szuka swojej drogi, ja nie rzucam tylko piłkami. 2,7 m spokojnie wystarczy na 5 piłek. 5 maczug może być trudno, ale z piłkami na relaksie się zmieścisz ze wzorem.
W mojej opinii 5 piłek jest dla wytrwałych, trzeba to wyćwiczyć, a to zajmuje sporo czasu. Jednemu więcej innemu mniej ale trzeba sporo ćwiczyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AlekGames: Tak jak koledzy pisali, polecam poradniki od Koskinena. Oprócz tego filmik który załączam też może pomóc.

Życzę dużo wytrwałości i dobrej zabawy. Nie zrażaj się po nauka stabilnej kaskady 5 piłkami zajmuje kilka miesięcy, albo kilka lat. ( )
Tosiek14 - @AlekGames: Tak jak koledzy pisali, polecam poradniki od Koskinena. Oprócz...
@Tosiek14 @plemo @lucash9

ok, wylistowałem ćwiczenia z ostatniego linku, bo ten od Lauri Koskinen jest przydługi, a babce też wierzę ;-)

Będę ćwiczyć następująco:

1. Wyrzut jednej piłki na wysokość podniesionej ręki (faktycznie wysokość 2,70 m w domy wystarczy)
2. Wyrzut trzema - 2 w prawej i 1 w lewej
3. Wysoka wolna kaskada trzema (na wysokość podniesionej ręki; dwie piłki w ręku)
4. Wysoka szybka kaskada trzema (na wysokość podniesionej ręki;