Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nijo: sam zacząłem w wieku 26 lat boks tajski i nie żałuję. Chociaż żałuję. Tego że nie zacząłem dużo wcześniej.
W karate z tego co wiem mocno skupiają sie również na stronie duchowej, więc to nie tylko sport i nawalanka. Jak chcesz się ruszać, nabrać kondycji i się czegoś nauczyć to boks / boks tajski / MMA / brazylijskie juditsu .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nijo: ucz się tego co Ci się podoba :) mi nie podoba się walka w stójce, dlatego wybrałem Muay Thai. Nie ucz się sportu walki tylko dla tego by umieć w razie czego się obronić, bo jak Cię napadnie 3 to i tak gówno zrobisz. Po prostu wybierz sport dla ciebie. Połączysz pożyteczne z przyjemnym. Trenując sztuk walki bardzo fajnie można wyrzeźbić ciało w połączeniu z siłownia.
@nijo: na jaki byś nie poszedł sport walki to nie jest za późno. Po prostu zaczynasz w grupie poczatkujacej i trenujesz. Dla mnie jedynym minusem karate są elementy filozofii i kultury japońskiej. Tak poza tym fajna sprawa
@krypec: A czym one się różnią? Bo czytałem trochę na necie, ale w sumie nie ma nic dokładnie napisanego oprócz jakiś założycieli i filozofii
@nijo kyokushin jest kontaktowe, natomiast shotokan jest sportowe (walka o punkt). Jeśli nie jesteś fanem #!$%@? to polecam shotokan, ja trenuje od dzieciaka ale jest wielu starszych facetów którzy przyszli i zaczynają od zera. Jeśli trafisz na fajny klub i dobrego trenera to będzie ci to sprawiać przyjemność. Oczywiście jest jeszcze kwestia cierpliwości. Początki są trudne bo są nudne (szczególnie dla dorosłego), ale z czasem jest coraz więcej nowych rzeczy które cieszą,