Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ten rok jest serio ciężki:
1. Straciłem pracę, którą lubiłem
2. Problemy sercowe, nie mogę zapomnieć, nie mogę oderwać się od jednej osoby z byłej pracy
3. Żyję w ciągłym stresie, szukanie pracy jest dla mnie elementem załamania.
4. Szalejąca pandemia i nadmierna troska o bliskich

Generalnie jestem osobą, która troszczy się o innych. Ciągle przejmuję się, analizuję wiele scenariuszy pod tytułem "co jeżeli". Przykładowo przyjmę teraz pracę i już się martwię o to, że wylecę za trzy miesiące. Jak to potem wytłumaczę następnym? Jak będzie to wyglądać?
Bądź zmienię pracę po kilku miesiącach i już się martwię o pracodawcę... albo że palę sobie most. Nie chcę robić ludziom przykrości, zamiast dbać o siebie to myślę o innych i wykańczam się psychicznie. Równie dobrze, przez najbliższe trzy miesiące mogę być bez pracy. Ktoś kiedyś powiedział, że mogę być wykorzystywany, nie chcąc martwić się o innych zamykam się na świat. Mam tylko kilku znajomych

Mam tak od urodzenia, nakręcam się i potem wieczorem padam skołowany. Jako dziecko byłem bardziej stabilny emocjonalnie. Jako formę działania z tym staram się rzucić na głęboką wodę i pójść z zawód, który wymaga kontaktu z ludźmi. Myślałem o psychologu aby się naprawić lecz brakuje mi pieniędzy. Polecacie jakiegoś psychologa we Wrocławiu?

#problem #pytanie #depresja #pomoc #zalesie #wroclaw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f9003dfc53de577b9aae59f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: na początku możesz zapisać się na NFZ. Poszukaj w różnych przychodniach/ośrodkach usług medycznych konkretnych osób i zweryfikuj w necie który Ci najbardziej pasuje. Jeśli po kilku wizytach stwierdzisz że nie masz do niego zaufania to zmienisz.
Może na fb są grupy gdzie rozmawiają o podobnych problemach?
@AnonimoweMirkoWyznania: zmień podejście od szukania pracy, mój brat chodzi na rozmowy kwalifikacyjne dla sportu mimo że pracuje, na początku właśnie dlatego żeby nie czuć stresu i ciśnienia a potem zaczął traktowac to po prostu jako hobby :)

zmień podejście do wszystkiego i postaraj się mniej zastanawiać "co by było gdyby"

pewnie ta rada niewiele pomoże ale chociaż trochę zmieni Twoje nastawienie do świata :)

Powodzenia :)
@AnonimoweMirkoWyznania: A Co jeżeli Ci powiem że niekoniecznie musisz być "zepsuty" i nie ma co naprawiać? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Brzmisz jak osoba określan w psychologii jako Wysoko wrażliwa (Highly Sensitive Person - HSP), choć to moje spostrzeżenie na podstawie Twojego krótkiego wpisu a nie opinia psychologa. Poczytaj o tym, jeżeli to prawda to znaczy że wcale nie jesteś zepsuty i nie ma czego naprawiać. Po protu
Gostek - @AnonimoweMirkoWyznania: A Co jeżeli Ci powiem że niekoniecznie musisz być "...

źródło: comment_1603368737jCITeqJwqyYtVYMmBqZAm6.jpg

Pobierz
OP: @Gostek: Dzięki, właśnie czytam książkę. Przynajmniej teraz wiem co dolega i w którą stronę mogę iść.
@blogger: Niestety już od dawna sobie to próbuję wbić do głowy, czasem człowiek wpada w taki stan, że zapomina o wszystkim. Ciężko jest to wytłumaczyć, tak czy siak dzięki za rady. Gwarantuję Ci, że mój post nie miał na celu wyżalenia się i nic nie robienia.

Ten komentarz został dodany przez osobę
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie rozumiem, w czym okłamują? Ja rozumiem że to może być publikacja w której niektórzy uważają że odrobinę nadintepretuje się niektóre wątki powiązanie z Aspergerem, rola ojca, czy związkami. Nie wiem jednak, w którym miejscu mija się z prawdą?

Chyba że chodzi Ci okłamywanie jako mydlenie oczu. Książka to nie diagnoza. Jeżeli ktoś po przeczytaniu wybrał elementy które do niego pasują, postawił sobie własną diagnozę, i zakończył w ten sposób