Wpis z mikrobloga

W ubiegłym roku w Polsce dokonano 1110 #aborcja Najwięcej ze względów medycznych — ponad 600. W tym 435 z nich ze względu na możliwość wystąpienia Zespołu Downa, 200 z powodu wad dwóch lub więcej organów. W 33 przypadkach chodziło o zagrożenie dla życia matki. Tylko w trzech zabieg spowodowany był ciążą będącą następstwem czynu zabronionego.

Proszę mi wytłumaczyć, ale merytorycznie, dlaczego te 435 dzieci nie miało prawa do życia, tylko dlatego, że było podejrzane o to, że mają dodatkowy chromosom.

Jestem katolikiem i nie chcę, aby Państwo decydowało za mnie i moją żonę kogo ma ratować w przypadku zagrożenia jej życia. Ale serio, dlaczego mamy terminować dzieci z Zespołem Downa? Mam w rodzinie osobę z ZD i wymaga dodatkowej opieki, ale wnosi jednocześnie ogrom ciepła i mnóstwo miłości.

Dacie radę bez bluzgów, inwektyw i osobistych wycieczek?

#polska #4konserwy #neuropa
  • 138
Mam w rodzinie osobę z ZD i wymaga dodatkowej opieki, ale wnosi jednocześnie ogrom ciepła i mnóstwo miłości.


@NieMamNicDoDodania: prezentowanie osób z ZD jako "głupiutkich, ale miluśkich" jest kłamstwem i manipulacją. Czy NIEKTÓRZY tacy są? Tak. Ale dużo jest takich że będą rzucać gównem po ścianach, masturbować się publicznie, znęcać fizycznie nad słabszymi, albo nawet zgwałcą własną matkę, siostrę czy babcie, bo popęd zadziała, a oni go nie zrozumieją.
@NieMamNicDoDodania: Kwestia abortowania dzieci to rzecz indywidualna. Jeżeli decydujesz się na wychowywanie to szanuje twoją decyzję. Ale uważam, że nikt nie powinien się mieszać do spraw innych osób i kazać rodzić dzieci. Już pal licho te z ZD. Problem w tym, że aktualnie to co przeszło nakazuje rodzenie stuprocentowo niepełnosprawnych dzieci. Wada kręgosłupa, uszkodzenie mózgu...
@NieMamNicDoDodania: bo skazujesz człowieka na niesamodzielne życie, zdane tylko na łaskę i niełaskę opiekuna. Jeśli w twojej ocenie skazanie człowieka na kilkadziesiąt lat życia z nieodwracalnie niepełnosprawnym umysłem jest w porządku to nikt ci nie broni wychować takie dziecko ale inni mogą na to patrzeć inaczej i wolą komuś oszczędzić cierpienia. Każdy musi zdecydować we własnym sumieniu i państwo nie powinno się wpieprzac w takie rzeczy.