Wpis z mikrobloga

W ubiegłym roku w Polsce dokonano 1110 #aborcja Najwięcej ze względów medycznych — ponad 600. W tym 435 z nich ze względu na możliwość wystąpienia Zespołu Downa, 200 z powodu wad dwóch lub więcej organów. W 33 przypadkach chodziło o zagrożenie dla życia matki. Tylko w trzech zabieg spowodowany był ciążą będącą następstwem czynu zabronionego.

Proszę mi wytłumaczyć, ale merytorycznie, dlaczego te 435 dzieci nie miało prawa do życia, tylko dlatego, że było podejrzane o to, że mają dodatkowy chromosom.

Jestem katolikiem i nie chcę, aby Państwo decydowało za mnie i moją żonę kogo ma ratować w przypadku zagrożenia jej życia. Ale serio, dlaczego mamy terminować dzieci z Zespołem Downa? Mam w rodzinie osobę z ZD i wymaga dodatkowej opieki, ale wnosi jednocześnie ogrom ciepła i mnóstwo miłości.

Dacie radę bez bluzgów, inwektyw i osobistych wycieczek?

#polska #4konserwy #neuropa
  • 138
@Retano zgoda. Masz rację.
Sądzę jednak, a mam ku temu podstawy, ponieważ miałem znajomych w takiej sytuacji, że są delikatnie namawiani, żeby skorzystać z tej furtki jaka istniała.

Żeby była jasność. Nie mam ochoty mówić komukolwiek jak ma żyć. Piszesz wybór. Ok. Ale istota terminowana nie decyduje. Ktoś to robi za nią. Pomijając argumenty teologiczne, bo one mnie tutaj nie interesują, jak to pogodzić z biologią czy np. etyką?
@NieMamNicDoDodania: To ma być argument na istnienie boga marki Bóg? Śmiejecie się z genderystów, że koleś twierdzi że jest czarną lesbijką, a jak tematem jest Jahwe to nagle cnota jest w tej bajce.

Dodatkowo

Piszesz wybór. Ok. Ale istota terminowana nie decyduje. Ktoś to robi za nią.


W kwestii bycia stworzonym też ktoś inny decyduje za poczynaną istotę.

argumenty teologiczne


Oksymoron.
@NieMamNicDoDodania @NieMamNicDoDodania ogrom miłości i ciepła - ale kto się nim zajmie na starość? Kto zajmie się nim gdy hormony zaczną buzować i zacznie się agresja? Dojrzewanie?

Małe dzieci z downem traktuje się jak szczeniaczki - bo fajne i smieszne. A potem jak starego psa - bo zaczyna już męczyć na dłuższą perspektywę.

Też mam w rodzinie osobę niepełnosprawną umysłowo - ale gdybym mógł pstryknąć palcem i wymazać ją z rodziny zrobiłbym
Proszę mi wytłumaczyć, ale merytorycznie, dlaczego te 435 dzieci nie miało prawa do życia, tylko dlatego, że było podejrzane o to, że mają dodatkowy chromosom.


@NieMamNicDoDodania: Widac ze nie masz dzieci i nie wiesz o czym piszesz. Najpierw robi sie test papa w ktorym okresla sie ryzyko na podstawie testu nieinwazyjnego, na jego podstawie mozna okreslic ryzyko i tu wynik jest z okreslonym prawdopodobienstwem, gdy wychodzi duze prawdopodobienstwo z tego testu