Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki jest sprawą. W tym roku kończę klasę maturalną i trzeba wybrać studia. Od dawna nastawiam się na informatykę. W #licbaza miałem rozszerzoną fizykę i matematykę. Ogólnie to chciałbym pracować jako programista, ale martwię się, czy to dobry pomysł z praktycznie zerową znajomością programowania. Opłaca się zapisać na jakieś kursy z np c++ na wakacje?
#studbaza #programowanie #programista15k #pytanie
  • 18
@Nie_ma_takiego_nicku: #!$%@? w programowanie jak idziesz na studia (w sensie że nic nie musisz umieć, bo programowanie na studiach to żaden problem), więcej problemu będziesz miał z matmą czy fizą, no chyba że jesteś koksem z któryś tych przedmiotów
@Nie_ma_takiego_nicku: U mnie to wyglądało tak jak u Ciebie w liceum. Jakiegoś programowania zacząłem się uczyć dopiero na studiach, a po trzecim roku udało mi się załapać supi staż. Proponowałbym rozpocząć od zabawy językiem, czy tam dobrej książki. Programowanie czego Cię interesuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nie_ma_takiego_nicku: Jestem teraz na pierwszym roku IT. Są 3 trudne przedmioty algebra logika i programowanie aczkolwiek na pewno programowanie nie jest najtrudniejsze. Wszystko prowadzone jest od zera także jak nauczysz się teraz to będziesz się tylko nudził. Algebra to natomiast zło wcielone szczególnie dla mnie gdzie ja nie miałem matematyki rozszerzonej a prowadząca nie tłumaczy. Ogólnie popatrz sobie sieci bardziej niż programowanie bo też są na pierwszym roku i u mnie
@Nie_ma_takiego_nicku: Do egzaminu korzystałem z pasji informatyki po prostu i moim zdaniem jest to dobre źródło na wyjaśnienie podstaw. Masz tam adresacje, adresy ogólnie sporo rzeczy sieciowych co powinno rozjaśnić umysł. Możesz popatrzeć kurs na platformie netacad ale nie wiem czy będziesz miał dostęp. Aktualnie właśnie z niego korzystamy ale nie wiem czy jest płatny czy nie. I wiadomo jakieś książki czy kursy na udemy też na pewno są ale to
@Nie_ma_takiego_nicku jestem na pierwszym roku infy na polibudzie, przyszedłem z zerowa wiedzą z progmramownia i obecnie jest dramat, bo nie mogę nadgonić tego co teraz robimy, ucz się wcześniej i nie popełniaj tego błędu co ja...

A i j nas jest #!$%@?, bo wykładowcy myślą, że my wszytsko już wiemy więc oni nawet nie tłumaczyli od zera, więc tym bardziej dla mnie to jest czarna magia
@Vafik: jestem w podobnej sytuacji, znałam jedynie trochę JS wcześniej, ale na studiach ledwo sobie radzę z C, strasznie szybko przerabiamy materiał inie jestem w stanie tego nadrobić bo jednocześnie jest pierdyliard innych zajęć :c