•  

  beke mam z was wszystkich co nawet nie wiecie kurwa od czego jest Trybunał Konstytucyjny i wszystkich ludzi, którym od wczoraj przez te decyzje zawalił się świat i już emigrują. TK nie jest od mówienia co jest dobre, a co złe - co jest słuszne, a co nie lub jak powinno być i osądzać tak jak chce większość. Sąd daje zapytanie do TK, który ma stwierdzić czy dana norma jest zgodna z Konstytucją (art. 193 Konstytucji), a że art. 38 Konst. mówi, że

  "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia."
  to tak ma być i chuj, nikogo nie obchodzi, że są płody zdeformowane, dzieci chore czy dziecko z gwałtu xD ONI MAJĄ TO W CHUJU, BO NIE OD TEGO SĄ, ROZUMIECIE?

  To, że Konstytucja w Polsce jest zjebana i nikt nic nie wie - sama Konstytucja ma zjebane zapisy, zamiast zrobić z niej żelazne zasady, co można w każdej sytuacji powołać się na nie (hmm, czy nikt nie kojarzy sytuacji w filmach amerykańskich, gdzie w pewnych sytuacjach nagle ktoś mówi, że przysługuje mu 'constitutional law' i chuj), że są problemy ze składem TK itp. Każdy to każdy, nawet ten poczęty podczas gwałtu, nawet ten, który urodzi się chory. Ludzie w PL w ogóle nie rozumieją tej machiny i kurwa teraz płaczą zamiast się wyedukować i zrobić jakąś zmianę jakościową (np. że społeczeństwo zacznie pojmować złożoność pewnych zjawisk, zacznie podejmować racjonalne decyzje choć w jakimś małym procencie, popatrzy na coś z wyprzedzeniem czasu, a nie będzie analizowało jedynie teraźniejsze, jednorazowe korzyści itp.).
  Serio, w tym kraju jest obowiązkowy WOS w podstawówce i nie ma sensu tym debilom finansować szkolnictwa, jeśli nadal nie wiedzą po co jest TK - tam właśnie się o tym dowiadujemy jak nikogo to nie zaciekawiło z siebie po prostu, obowiązkowa wiedza w szkole xD.

  To zabawne, bo widziałem wiele postów od jakiejś szuring wielgus czy innych podobnych (w każdym razie z tego środowiska, mam polubione feje, żeby kręcić beke z niektórych tematów, choć może nie z niektórych tematów, a z podejścia do nich - tzn wspólny czynnik pomiędzy nimi jest jeden - w polsce po prostu jest bieda i ludzie nie stać ... (wstaw tu cokolwiek), dlatego państwo musi coś ...(wstaw cokolwiek, co akurat zostało wyolbrzymione do głównego problemu III RP). I pokazują jak to jest za granicą, w UE itp i że w Polsce pod tym względem jest najgorzej. A jest najgorzej, bo słabo zarabiamy. Za granicą zarabiają lepiej, więc stać ich na jakieś podstawowe rzeczy, a nie to co Bolzge - albo też porównuje się jakieś kraje, gdzie są duże podatki i ludzie dostają wysokiej jakości dobra publiczne - a my płacimy tak średnio na jeża w porównaniu do innych krajów, ale za to mamy wszystko chujowe. No może prawie wszystko, ale ciężko znaleźć coś, co działa porządnie w tym kraju...

  ale dobra, bo już się odpaliłem, no i na tych fejach już pisali wcześniej, przed wyrokiem, że DZIŚ ZOSTANIE ZAKAZANA ABORACJA!!! Niby skąd to wiedzieli? Ano mają przeświadczenie, że wszystko robi Jarosław Kaczyński i PiS, oni o wszystkim decydują!! hm, może i tak jest, może nie, nie wiem - jednakże nawet gdyby PiS nie był u władzy, nie robił żadnych machlojek przy TK, sądach to wyrok byłoby taki sam xDDD Widziałem też wykop, że TVP2 puszcza jakiś film o życiu... i już teorie spiskowe, ŻE NIBY SKĄD WIEDZIELI (to zabawna analogia, bo tak jak napisałem, przeciwna strona też była o tym przekonana, ale zdaje się, że społeczeństwo myśli, że to się dzieje tak z dupy, na podstawie czyjegoś widzimisię, ktoś se mówi, że tak ma być i chuj hahah) - akurat mieli po drodze, bo władza akurat ma takie przekonania, żeby są przeciwko (czego nie rozumiem, ale spoko, ich sprawa) i takie pytanko do TK wpłynęło, że wyrok był jedyny możliwy.

  ps to był tak oczywisty wyrok TK, że nawet sześciolatek by kurwa mógł o tym zadecydować, gdyby mu powiedziano jak działa TK i go zatrudniono. SŁUCHAJ, TY JESTEŚ Z TK I JAK CI ZADAJĄ PYTANIE TO TY SPRAWDZASZ CZY ONO JEST ZGODNE Z TYM, CO JEST NAPISANE TEJ KSIĄŻECZCE W ROZDZIALE 'WOLNOŚCI I PRAWA OSOBISTE' PIERWSZY ARTYKUŁ Z BRZEGU. Ale lepiej dorobić otoczkę w chuj polityczną, z pizdy zrobić widły i płakać w internecie jak wystarczy przekonać wiele osób (akurat w tym przypadku byłoby to dość łatwe, jeśli chodzi o zgodę w społeczeństwie, a zmienić zapis jeden w konstytucji już jest lekko ciężej, bo to nie społeczeństwo o tym decydują a określona większość w sejmie, której pewnie nie uda się zdobyć - między innymi dlatego, że obecna większość chce, żeby to pozostało jak jest + wszyscy są podzieleni tak, że ewentualne zgody różniących się ze sobą środowisk to zachodzą tylko przy głupotach, nieważnych sprawach, w takich co tak naprawdę każdy ma wyjebane.
  Serio, takie szambo wyjebało i od wczoraj nie moge powstrzymać się kurwa ze śmiechu jak moi znajomi (w sumie głównie znajome) postują jakiś shit, tagi twittera wypierdala, wszystkie media wypierdala (w sumie dziwne, że nie widziałem, żeby media pokazywały działanie TK itp - oh wait, czyżby komuś zależało na tym, żeby społeczeństwo się dzieliło, bo hejt najbardziej nakręca baranów i żeby siedzieli w TV, oglądali, komentowali, angażowali się i przede wszystkim MARNOWALI SWÓJ CZAS, co po prostu skutkuje odebraniem jeszcze więcej wolności, której i tak już mają mało? :))))))

  NAURA.

  tldr; wszystko, co pierdolicie wy sami i wszyscy wokół o wyroku TK spoko, ale nie na temat i niemerytorycznie. TK sprawdza tylko zgodność z Konstytucją, a tam jest, że chronimy życie KAŻDEGO. Nie ma wyłaczeń. Trzeba zmienić Konsytucję jeśli chce się tutaj jakiejś zmiany, dlatego każdy będzie miał wyjebane w to, co se ludzie szczekają obecnie, bo to nie ma znaczenia. Nigdy nie będzie lepiej w tym kraju, bo ludzie to debile. change my mind.

  pokaż spoiler #polska #chlewobsranygownem #bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekazpodludzi #bekazkatoli #bekazkonfederacji #bekazrozowychpaskow #neuropa #patologiazewsi #tvpis #aborcja #protest #trybunalkonstytucyjny

  •  

   @patryszka: Ale dodaj akapity jakieś bo tego się nie da czytać.

  •  

   @R187: sory, w sumie nigdy nie pisałem zbytnio na mirko, wiec jeszcze nie umiem. Spróbuje zedytować jak sie da.

  •  

   @patryszka: odezwał się wielki kurwa prawniczy ekspert niepotrafiący normalnie pisać xD

  •  

   Nigdy nie będzie lepiej w tym kraju, bo ludzie to debile. change my mind.

   @patryszka: czemu "change", skoro samą prawdę napisałeś. Nie będzie lepiej.

  •  

   @patryszka: taka prawda, TK stwierdził co miał stwierdzić, wydałby taką opinie niezależnie od tego kto rządzi, tylko nikt nie pytał bo wszyscy widzieli jakie to kruche.

  •  

   @BrakPomysluNaNick: sęk w tym, że wystarczy wiedzieć po co jest TK i co robi TK - co jak napisałem, jest wiedzą podstawową, którą zdobywa się na początkowych etapach polskiego szkolnictwa. Nie jestem ekspertem prawniczym, ale kiedyś chciałem zostać doradcą podatkowym (jednak nuda) i uczyłem się do pytań i nauczyłem się dobrze od czego jest TK i jak działa - głównie na potrzeby podatkowe, ale wykładnia prawa akurat jest tam poruszana + trochę miałem podstaw prawa na studiach, przypomnienie z podstawówki. Nie trzeba być ekspertem, żeby stwierdzić, że wyrok TK jest zgodny z tym, co jest zapisane w konstytucji. Tyle. Oni nie wartościują decyzji na podstawie poglądów itp.
   A podatki to jednak nudy, bo zależą od ludzi i w nieskończoność z debilami się użerasz (zarówno US, KAS jak i masa innych instytucji), niewdzięczna robota. A co do tego, że nie potrafię normalnie pisać na mirko to prawda, bo głownie czytam, ale chciałem sobie zapisać w notatniku pare myśli, ale mówie chuj, wrzuce tu, zebyście sie zesrali jeszcze haha

   +: P.....e, Yanekk99
  •  

   @patryszka: w polskim szkolnictwie jest wielki chuj na temat ustroju i prawa a co do tego czym jest obecny nielegalny TK to gówno wiesz.

  •  

   @patryszka: tracić czas na taki wysryw to naprawdę musisz mieć śmietnik w głowie, sędziowie zasiadający w TK zostali wybrani nielegalnie, a sam organ jest na telefon Jarka

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @BrakPomysluNaNick: po pierwsze gadasz głupoty z wyjęte pizdy, bo własnie o ustroju i prawie na WOSie jest od bardzo dawna (ja maturkę w 2k17 waliłem, a pamiętam, że było o tym w książce od wosu w 6 klasie). I jak napisałem - jest wiele problemów z TK, również miałem na myśli 'nielegalność', ale nawet 'legalny' Trybunał z wysokim prawdopodobieństwem mógłby mieć takie same stanowisko. Nie unikam, nie siedzę jakoś giga prawniczo w tym temacie - przede wszystkim, dlatego że mam wyjebane i zbyt wiele zależy od ludzi, bo męczące jest wertowanie miliona stron pierdolenia gamoni, żeby się o czymś rzeczowo dowiedzieć, ale coś tam ogarniam.

  •  

   @JesusOfSuburbia: no i co zrobisz? ;p akurat to nie jest problemem w tej sprawie, a ty nie jesteś merytoryczny. (patrz wpis+jeden z moich komentarzy do innego typa)

  •  

   @Niemamrigczu: na ten zlepek komórek można przepisać majątek w testamencie

  •  

   @patryszka: no gówno zrobisz, dlatego ludzie protestują, za komuny też mieli nie protestować, bo nic się nie da zrobić?

  •  

   @Niemamrigczu: Akurat to też problem został rozwiązany przez prawo i to dawno - tak dawno, że zrobili to Rzymianie, a Polak nawet nie wie do dziś. Polecam poczytać o pojęciu nasciturusa chociażby. Nawet link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nasciturus
   Jak ci się nie chce to ci powiem tak skrótowo - płód ma pewne prawa, które mu przysługują pod warunkiem, że urodzi się żywe. Pozwala to np. odziedziczyć spadek (ja akurat na studiach miałem maglowane to w tym przypadku, bo kierunek był zgodny z takimi rzeczami)

  •  

   @kknbjd: o, akurat mu odpisywałem, ale dzięki :)

  •  

   @JesusOfSuburbia: nie wiem, palisz głupa chłopie. Nic nie zmienią protestami, bo nie są merytoryczni (nawet nie wiedzą przeciw czemu protestują, nie wiedza jak działa TK), a jakby cokolwiek zależało od tego, kto głośniej krzyczy (w obecnych realiach, UE, 2020 - a nie komuna) to Ziobro już dawno by przestał mu rodzinę prześladować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @patryszka: ale nie ma legalnego TK. Jak będzie legalny i powie to samo to spoko, ale takie "a może by powiedział tak samo" to nic nie znaczy. xD

  •  

   @patryszka: ja pierdole, jaki ty jesteś tępy, ludzie dobrze wiedzą przeciw czemu protestują i kto podjął tę decyzję, a ty zgrywasz jakiegoś zjebanego eksperta z autyzmem

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @BrakPomysluNaNick: w zasadzie to nigdzie nie mogę znaleźć żadnego wyroku stwierdzającego to, że TK jest nielegalny. Tam jest taki rozgardiasz, że zgubiłem się jak pod koniec 2019 (jakoś rok temu) TSUE odniósł się do tematu KRS/TK i sam stwierdził, że on nie orzeka w tej sprawie, że to SN powinien zrobić. Chciałem zgooglować 'SN legalność TK" i nie znalazłem newsów bezpośrednio dotyczących tego - było tylko milion wygooglowań jakiegoś gówna, co nie chce mi sie czytać, bo po co. Są w społeczeństwie wątpliwości, ale w sumie jak to powiedział Ricky Gervais (plis, obym nie pokręcił) - my nadal na opakowaniach wybielacza do ubrań dodajemy napisy 'NIE SPOŻYWAĆ!" xD Jeśli jakaś instytucja określi nielegalność TK to zostaną unieważnione jego postanowienia w momencie nielegalnego sprawowania, wiec w czym problem.

   A pragnę jedynie zwrócić uwagę, że w całej dramie nie chodzi o legalność czy nielegalność - CHODZI O PIEKŁO KOBIET. ZIOBRO TY SKURWYSYNIE ODDAJ MI ABORCJE!!!! CZEGO NIE ROZUMIESZ? NIE ZGADZASZ SIĘ ZE MNĄ TO WYPIERDALAJ KURWA.
   Serio, takich dopisków, że jak ktoś uważa inaczej to żeby wypierdalał to widziałem od wczoraj z 20 z prywatnych postów, ale to tak jest jak się nie rozumie wielu rzeczy. Nie obwiniam nikogo za głupotę. Obwiniam za to, że zbytnio nikomu obecny stan rzeczy nie przeszkadza.

  •  

   @Niemamrigczu: gdzie pisałem, że kościół coś postanowił wieki temu? gościu, prawo już wymagało takiej instytucji 2500 lat temu, więc rozwiązali problem (na tym prawie zbudowane jest polskie prawo), bo to działa i jest git.

  •  

   "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia."

   @patryszka: no to czas doprecyzowac przepis do postaci

   "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od momentu narodzenia."

  •  

   @patryszka:
   Kolego, ale na temat tego, jak należy interpretować zasadę ochrony życia w sensie konstytucyjnym, to akurat Trybunał się już wypowiadał, m.in. w wyroku stwierdzającym niezgodność z Konstytucją przepisów o aborcji ze względów społecznych.

   Stwierdzenie, że życie człowieka w każdej fazie jego rozwoju stanowi wartość konstytucyjną podlegającą ochronie nie oznacza, że intensywność tej ochrony w każdej fazie życia i w każdych okolicznościach ma być taka sama. Intensywność ochrony prawnej i jej rodzaj nie jest prostą konsekwencją wartości chronionego dobra. Na intensywność i rodzaj ochrony prawnej, obok wartości chronionego dobra, wpływa cały szereg czynników różnorodnej natury, które musi brać pod uwagę ustawodawca zwykły decydując się na wybór rodzaju ochrony prawnej i jej intensywności.

   (Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 maja 1997 r., sygn. akt K 26/96)

   Nie jest więc bynajmniej prawdą, że wczorajsze quasi-orzeczenie w każdej sytuacji musiałoby zapaść w tej samej treści.
   Dowodem na to są choćby dwa zdania odrębne. Gdyby to była kwestia tak oczywista, jak ją przedstawiasz, to by po prostu takowych zdań nie było. Jeśli sugerujesz, że "to jest tak proste, że nawet 6-latek by na to wpadł", to wytłumacz proszę, jak to jest, że zdanie odrębne złożyła jedyna osoba, która dysponuje w tym całym gronie jakimś dorobkiem orzeczniczym?
   Jak na razie nie ma uzasadnienia, które by pozwalało ocenić jakość argumentacji. Akurat tego, że będzie na poziomie 6-latka, to wykluczyć się faktycznie nie da, póki co.

  •  

   @Leniek: brzmi jak plan, jednak wtedy otworzyłoby to furtkę do totalnie legalnej aborcji (która z makro skali państwa też nie jest korzystna, bo dobrze jest dla państwa jak ma duuużo ludzi). Ja w sumie nie miałbym nic przeciwko, żeby sobie do któregoś tygodnia ciąży (to też z tego co czytałem jest mocno indywidualne), chodzi mi o moment wykształcenia układu nerwowego czy coś takiego, kiedyś o tym czytałem - nie znam się na tym ze strony biologicznej. Ale społeczeństwo ma wynika z badań, ale tak - głównie chodzi o zmianę tego co jest napisane w konstytucji.

  •  

   @patryszka: Ty się produkujesz co to jest TK a ludzie i tak myślą, że wczoraj jakieś głosowanie było XD

  •  

   jednak wtedy otworzyłoby to furtkę do totalnie legalnej aborcji

   @patryszka: taka zmiana akurat magicznie aborcji na żądanie nie zalegalizuje, a pozwoli na powrót do zdrowego konsensusu który do wczoraj mieliśmy

  •  

   @patryszka: jak śmiesz wstawiać na Wykopie merytoryczne posty!!! REEEEEEEEEEEEEEEEE (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   @Mr_Hand_of_Fate: Dobrze, że powstał gówniany post @patryszka, bo dzięki temu mogłem zapoznać się z Twoim merytorycznym komentarzem. Pozdrawiam.

  •  

   @patryszka: O kurwele, kolejny inteligent który daje tłdr na końcu wypocin

   Ogólnie dużo pierdolenia bez sensu. Nie da się tego czytać.
   Coś tam miałem z prawa na studiach xd XD XD dobrze, cieszę się

   Wyrok zmienia i to dużo, lekarze którzy wcześniej dokonywali zabiegów teraz zwyczajnie odmówią powołując się na de facto bezprawny wyrok - co oczywiście jest uzasadnione bo nikt nie będzie chciał narażać kariery i walczyć z zamordystami

   Był dobry kompromis, do 2015 mieliśmy imho jedno z najlepszych praw aborcyjnych na świecie - było dobre, logiczne i sensowne.
   Teraz jest na poziomie rozwoju cywilizacyjnego ugandy.

  •  

   @patryszka: jak zacytowales fragment konstytucji, to sprobuj go teraz zrozumiec. Kazdemu CZLOWIEKOWI, nie płodowi

   +: Mr_Hand_of_Fate, h....y
  •  

   @patryszka zacznijmy od tego, że to nie tk tylko towarzystwo wzajemnej adoracji, bo chyba tylko Kieres jest tam wybrany legalnie