Wpis z mikrobloga

Niestety ale właśnie faceci mają dużo postulatów w związku z tym, że np. są nierówno traktowani w sądach rodzinnych i duża ilość facetów popełnia samobójstwo ale smutno mi, że nic z tym nie robią, ponieważ wiele kobiet by stanelo z nimi do walki o to zeby to zostalo wreszcie dobrze zauwazone przez rzad i spoleczenstwo. Stereotypowanie innej płci to tez stereotypowanie kobiet, wiec powinniśmy walczyc z tym wspólnie. Wymaga to jednak inicjatywy od facetów. Żaden mężczyzna nie poprosił kobiet o to, czy nie chcą zawalczyć o swoje prawa, to musiały wypłynąć od nich samych. Wiele z was jednak jest uwięziona w tym, że musi być „męska”, nie rozmawia o problemach z innymi, bo wbite jest do głowy bycie maczo, czy opinia publiczna nie pomyśli, że jesteście „gejami” jak pokażecie emocje. Niestety ale kończy to się zwykle na tym, że poruszacie takie tematy jedynie aby dokopać kobietom w momencie gdy one walczą o swoje prawa i powiedzeniu, że ale przecież mężczyzni popełniają statystycznie więcej samobójstw i koniec. ¯_(ツ)_/¯

#neuropa #aborcja #bekazpisu #bekazprawakow #depresja #przegryw
  • 14
  • Odpowiedz
@Zabomen_2: Jak będziesz tak mówił to oczywiscie, ze bedziesz umiał wchodzić w tylko takie relacje z kobietami. Pokazujesz tylko swoją frustracje i dalej stereotypujesz, nie robisz niczego co by mialo to zmienic. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
No i dalej konczy sie na braku merytorycznej odpowiedzi i brak intencji do dialogu.


@akosuminoe: Bo "xD" idealnie odwzorowuje to co napisałaś, ale chętnie się do tego odniosę.

Nowa fala feminizmu zakłada „pozytywną dyskryminację mężczyzn” (co jest głupotą samą w sobie i fikołkiem umysłowym jak np. pozytywny gwałt). Kobiety dostają coraz to więcej praw i przywilejów kosztem innych praw czyli praw mężczyzn. Żadna kobieta która ceni sobie feminizm i chodzi na
  • Odpowiedz
Bardzo dobrze sobie zdaję sprawę z tego co napisałeś. Niestety ale trzeba się pogodzić z tym, ze dążenie do równouprawnienia zabiera niektóre przywileje mężczyzn i może się zdawać, że nadaje w pewnych sytuacjach nowe kobietom. Jednak wszystko to jest proces i po drodze sa popelniane bledy ale nie znaczy to, ze najlepiej wgl zaorać walke o realną równość płci, podsumować wszystko „XD” i mówić, że złe kobiety. Mój wpis miał na celu
  • Odpowiedz
  • 12
@akosuminoe nie wiem w jakim świecie żyjesz ale generalnie kobiety w większości gardzą słabymi osobnikami (oczywiście nie powiedzą tego wprost).

Nie poszłyby na żaden protest który by walczył o lepszy byt i prawa mężczyzn takie jak kwestie samobójstw czy też równe prawa przy osiągnięciu wieku emerytalnego.

Nawet jak w rodzinie (gdzie kobiety powinny wspierać) wspominam że mężczyźni 5 lat dłużej muszą tyrać to słysze głównie teksty: "ale kobiety rodzą i co tak
  • Odpowiedz
@gezorrr: niestety ale żyje na tym samym świecie i jestem świadoma tego co odwalaja niektore kobiety. Bądź co bądź walka o rownouprawnienie kobiet wcale nie jest aż tak długo i w każdym z nas są juz wsiąknięte stereotypy, które spontanicznie powielamy i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że krzywdzą każdą z płci.
  • Odpowiedz
@akosuminoe: tak samo te glupie julki z BLM, jakis recydywista zdechl w usa to od razu tlumami polecialy pod ambasade usa w wawie czy w innych miastach robic protesty. To pokazuje ze dla nich wazniejszy jest jakis losowy bandyta zza oceanu cpun niz chlopak z ich kraju
  • Odpowiedz
Niestety ale trzeba się pogodzić z tym, ze dążenie do równouprawnienia zabiera niektóre przywileje mężczyzn i może się zdawać, że nadaje w pewnych sytuacjach nowe kobietom.


@akosuminoe: Zależy o które prawa chodzi. Jeśli chodzi o zabieranie przywilejów by zapewnić realną równość to zgoda, ale nowa fala feminizmu idzie wiele kroków dalej i nie sprowadza tej walki do równości płci, a do dominacji kobiet co ma miejsce np. w Hiszpanii czy krajach
  • Odpowiedz
@AssRock: Dawno nie wiedziałem tak dobrego i wyczerpującego komentarza w tym temacie, Dałbym Ci plusa, gdyby wykop nie był jak zwykle zbugowany ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AssRock:

nowa fala feminizmu idzie wiele kroków dalej i nie sprowadza tej walki do równości płci, a do dominacji kobiet co ma miejsce np. w Hiszpanii czy krajach skandynawskich gdzie np. kobieta dostaje pracę za sam fakt bycia kobietą, a nie za kwalifikacje jakie posiada.


No i o to mi chodzi żeby w takim razie pokazywać alternatywne rozwiązania, a nie najlatwiej mówić, że uprzywilejowane kobiety w momencie, gdy mysląc pod innym
  • Odpowiedz