Wpis z mikrobloga

#!$%@?, typie, sprawdź sobie, jak to się piszę. Jak można nie znać ortografii i poprawiać innych..


@sojowe: @WiesniakzPowolania: @siedemnasty: #!$%@? sory typiarze, zatrzymałem się na 1936 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Etymologicznie poprawne jest z pod i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą (choć, jak widać, nie tak znów bardzo nową) ortografią piszemy spod – podobnie jak sprzed (dawniej z przed), spoza,
  • Odpowiedz
@polaczyna: Typie, napisałeś "Jak była aferka, to lewactwo i tęczusie wszędzie pisały że "Eeee patus zdech"" To ci daje informacje, że jednak lewactwo pisało inaczej a nawet lewactwo z Razem demonstrowało w tej sprawie pod komisariatem. Przeproś, że kłamałeś i tyle.
  • Odpowiedz
@marcin-: Tyle że demonstracja i zamieszki odbyły się po jego śmierci w 2016. Razemostwo przespało 4 lata w Starbucksie? Na co oni tam przyszli, jak już kadra na komisariacie wymieniona?
  • Odpowiedz
Ale Stachowiakiem sobie buzi nie wycieraj. Jak była aferka, to lewactwo i tęczusie wszędzie pisały że "Eeee patus zdech"


@polaczyna: Ja raczej takie teksty widziałem u wykopków, gdzie zdecydowana większość to harde prawactwo.
  • Odpowiedz