Wpis z mikrobloga

Raz na jakiś czas w na jednym z moich laptopów system muli tak bardzo, że nie da się zrobić czegokolwiek. Problem wydaje się występować losowo, dodatkowo dźwieki brzmią jakby bitrate spadł do 20kb/s, albo były przesterowane.
Jak już mu przejdzie to wszystko jest dobrze przez najblizsze 2 miesiące. Restarty nie pomagają, komputer znacznie dłużej się włącza. Dysk SSD jak by co. Mowa tutaj o win10.
Spotkał się ktoś z czymś takim?
#windows #windows10 #pcmasterrace
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szatek16: zobacz co pokazuje menedżer zadań kiedy komp tak muli. Z fusów nic się nie wywróży niestety. Może być większy update antywirusa, lub ciągle odkładane pełne skanowanie systemu w końcu się uruchamia. Może być też skan antymalware wbudowany w Chrome. Tam ostatni niesamowicie zjada zasoby, dopóki nie skończy.
@szatek16: HP-ek mojej różowej też strasznie zamulał (Win 10). Zajrzałem w task manager -> użycie dysku 99-100% przez jakiś proces aktualizacji, potrafiło tak wisieć cały dzień i prawie nic nie dało się na kompie zrobić. W ustawieniach Windows Update zmieniłem na instalację ręczną i przestał mulić.