Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 29.10 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 6 godzin
44 pacjentów:
8 osobistych
3 osoby odmówiły przyjścia do poradni,
13 COVID-19 potwierdzonych,
4 pacjentów na kwarantannie,
20 nowych zleconych testów,
Czekamy na wyników testów zleconych w poniedziałek (już tylko cześć) wtorek i środę
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
- Pani lat 51, Maz COVID-19 dodatni, Pani nie wiedziała czy ma kwarantannę wiec poszła na zakupy, bo mogą ja w końcu sprawdzić. Pan objawowy, świadomy tego ze choruje. Zakupy zrobione na dwa tygodnie.
-Pan lat 69, robi sobie detoks bez alkoholu. Sam sobie wybrał zeszyty leków, większość psychotropowych. Zdziwiony dlaczego nie dostanie po 6 opakowań różnych leków, przecież dobrał sobie terapie

Czas pracy po południu 5 godzin
22 pacjentów
5 osobistych
3 osoby odmówiły przyjścia
7 COVID-19 potwierdzonych
0 osób na kwarantannie
6 zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.
Czekamy na wyników testów zleconych w poniedziałek (cześć) i wtorek i środę

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
-Pani lat 38, poczuła uczucie prądu przechodzącego przez jej ciało. Zdarzyło się to raz, wczoraj rano. Poza tym zdrowa. Ale uważa, ze musimy zrobić minimum rezonans całego ciała :)
-Pan lat 40, „ale ja wcale nie chciałem porady”, oddzwania po 30 minutach „żona mnie umówiła, bo chciała żeby lekarz mi powiedział ze muszę schudnąć”

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 31
@Lekarz0poz

Czy lekarz ma jakiś szybszy dostęp do "bazy" z wynikami testów?
Ojciec miał robimy test w poniedziałek, do tej pory nie ma wyniku na stronie, którą podało laboratorium, a lekarz mówi, że wynik już jest.
@Lekarz0poz

Wpisywał kod z laboratorium, po telefonie okazalo sie, że próbka nie trafiła do alabu, poszła w świat i nie wiadomo gdzie jest.
Kwarantanna do 6.11.

Korzystając z okazji:
Czas kwarantanny jest liczony od dnia kiedy ojciec otrzymal wynik. Ja miałem robiony test wczoraj, jak mi też wyjdzie pozytyw to kwarantanna dla mnie się przedłuża czy dalej mam do 6.11, jak to wygląda z doświadczenia lekarza?