Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 29.10 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 6 godzin
44 pacjentów:
8 osobistych
3 osoby odmówiły przyjścia do poradni,
13 COVID-19 potwierdzonych,
4 pacjentów na kwarantannie,
20 nowych zleconych testów,
Czekamy na wyników testów zleconych w poniedziałek (już tylko cześć) wtorek i środę
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
- Pani lat 51, Maz COVID-19 dodatni, Pani nie wiedziała czy ma kwarantannę wiec poszła na zakupy, bo mogą ja w końcu sprawdzić. Pan objawowy, świadomy tego ze choruje. Zakupy zrobione na dwa tygodnie.
-Pan lat 69, robi sobie detoks bez alkoholu. Sam sobie wybrał zeszyty leków, większość psychotropowych. Zdziwiony dlaczego nie dostanie po 6 opakowań różnych leków, przecież dobrał sobie terapie

Czas pracy po południu 5 godzin
22 pacjentów
5 osobistych
3 osoby odmówiły przyjścia
7 COVID-19 potwierdzonych
0 osób na kwarantannie
6 zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.
Czekamy na wyników testów zleconych w poniedziałek (cześć) i wtorek i środę

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
-Pani lat 38, poczuła uczucie prądu przechodzącego przez jej ciało. Zdarzyło się to raz, wczoraj rano. Poza tym zdrowa. Ale uważa, ze musimy zrobić minimum rezonans całego ciała :)
-Pan lat 40, „ale ja wcale nie chciałem porady”, oddzwania po 30 minutach „żona mnie umówiła, bo chciała żeby lekarz mi powiedział ze muszę schudnąć”

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 31
@2aVV: sama prawda niestety pacjenci tacy są( ͡° ͜ʖ ͡°) a to komuś żyłe za bardzo widać, a to ktoś miał wzdęcie ale już nie ma, a to komuś serce mocniej zabiło, a to chce badania bo od 3 miesięcy się nie kontrolował, a to ktoś chce lek na życzenie i to ten konkretny innego nie chce bo ma po innym sraczke itd.