Wpis z mikrobloga

jest jakiś specjalista od kubernetesa? Chce spiąć swoje mikroserwisy za pomocą ingressa tak że uderzam localhost/serwisA/test to zapytanie idzie do serwisA na endpoint testi analogicznie dla innych. Zrobiłem deploya moich apek, poustawiałem ingressa, w minikube aktywowałem dodatek ingresa. Jeśli pinguje adres który pojawia się po wpisaniu

kubectl describe ingress
no to się pinguje, ale jeśli uderzam na ten adres i zdefiniowanego w ingressie endpointa (np. 192.1.1.1/serwisA/test) to mam 404, co pominąłem lub co mogłem źle zrobić?
#programowanie #java #kubernetes #cloud #chmura #devops
  • 12
Jak idziesz na /ocr/dupa to to trafaia na ocr-service/dupa, a nie na ocr-service/ocr/dupa. Sprawdź w logach podów, które są podpięte do serwisu gdzie to dokładnie trafia.
@rekoj: To znaczy, ze nie logujesz zapytań. Czy jak zrobisz sobie port forward bezpośrednio do poda to możesz się połączyć? Do tego w minikube jest trochę inaczej. Musisz poczytać jak się podłączyć do klastra, bo tam jakieś czary się robiło i wystawiało się proxy.

Masz ingress controlera? Może w jego logach coś będzie. Najczęściej jest to nginx-ingress-controller