Wpis z mikrobloga

@Toster3000 wez mnie nie załamuj, wziąłem w neonet 12 pro 16.10 o 17:44, a do dzisiaj nie mają na stanie dla mnie telefonu :) najbardziej mnie wkurza to, że co chwile jest możliwość kupna, tylko nie wiem po co skoro nawet z pierwszymi zamówieniami z przedsprzedaży sie nie uwineli
zalamaliście mnie totalnie, ja zamowilam dopiero 26.10.. sama teraz nie wiem, czy nie anulować i nie zamówić prosto z Apple. wie ktoś czy zwrot środków z media expert przebiega w miarę sprawnie czy z tym tez są problemy?
@koteq2 też tak myślałam, ale się przeliczyłam. Następnym razem (za jakieś 3 lata xd) będę zamawiać od razu ze strony Apple, tam przynajmniej można śledzić swoją przesyłkę ()
16.10 o 14:25 w Cortland. No właśnie coś dziwnego jest... za każdym razem, codziennie mam podobna odpowiedz:
„przewidywany termin kolejnych dostaw to ok. 4-5 tygodni od dnia złożenia zamówienia - niestety producent nie podaje konkretnych dat dostaw dlatego trudno jest nam określić kiedy zamówienie będzie realizowane.”
ja 20.10 późnym wieczorem z neonet i to samo, brak info jakiegokolwiek, ponoć dostają pojedyncze sztuki na magazyn i powoli realizują zamówienia, masakra
@Forrestpl: teraz już wiem ze najlepiej zamawiać jednak przez Apple Store; nie wiem jak działają te firmy i jak umowa między nimi a Apple wyglada ale podejściem gdzie braki sprzętu tłumaczone są źle zaplanowanymi dostawami czy zapisami umów, są raczej słabe w stronę klienta.
@dogsbollocks: mnie zmyliło, że jak zamawiałem to na stronie neonetu było, że realizacja zamówienia będzie 23.10, a na stronie Apple miałem czas dostawy 3-4 tygodnie... myślałem, że taki duży sklep ma jakiś system, w którym można wprowadzić ilość dostępnych sztuk i automatycznie zablokuje możliwość złożenia zamówienia na konkretny produkt w momencie gdy ilość zamówień > ilość sztuk, ale chyba jeszcze nie umieją w neonecie dobrze w IT...
@Forrestpl no z tym IT jest ciekawie, w Cortland jak zamawiałem to czas dostawy był na przedsprzedaży 3-4 tygodnie, teraz jest 4-5, wiec jak ktoś planuje zamawiać np. iPhone 12 Pro 256 czy 512 to musi liczyć się ze znacznym opóźnieniem pewno . 7-9 tygodni (takie info dostałem na infolini Cortland ostatnio).
Pozostaje się uzbroić w cierpliwość i oczekiwać dostawy a od Cortland, NEONET, iSpot nie wciskania informacji klientowi ze przedsprzedaż jest
@dogsbollocks: pluje sobie w brodę, że nie zamówiłem od razu ze strony apple, ale jeszcze wahałem się nad mini i dopiero po czasie zdecydowałem się na pro 128gb stąd to zamówienie w neonecie.
swoją drogą ta informacja https://9to5mac.com/2020/11/05/iphone-12-pro-orders-slip-into-december-due-to-component-shortages/ też nie jest najlepsza i obawiam się, że te 2,5 tygodnia na dzień dzisiejszy, które już przeczekałem nie są nawet połową czasu jaki łącznie będę musiał czekać...
@Toster3000 no #!$%@? teraz to się zdenerwowałem jak zobaczyłem w neonecie że jest dostępny 12 pro z dostawą do 21 dni a ja w tym momencie czekam 3 tygodnie i ciągle mnie odsyłają z kwitkiem mówiąc, że nie ma na stanie i niewiadomo kiedy będzie...