Wpis z mikrobloga

@push3k-pro: generalnie inspirowałem się gotową menmą dostępną w Cominporcie - jest miękka i dość słodka, bardzo wiele ramenowni w Polsce z niej korzysta. Użyłem bambus z puszki (przy wyborze kierowałem się tym, by zalewę stanowiła sama woda, bez dodatków smakowych), do gotowania chashu zrobiłem słodką zalewę woda/jasny sos sojowy/cukier/mizkan/imbir/czosnek/sól i po ok. 4-godzinnym duszeniu boczku część zalewy użyłem do bambusa. Wystarczy zagotować to razem i po wyłączeniu palnika zostawić bambus w
Cominporcie

@wrukos: O uj chodzi z tym sklepem? Jak tam cokolwiek kupić? Dlaczego tam nie ma normalnej strony z cenami itd? Dlaczego z tego miejsca korzystają, przecież wszystko co tam jest można dostać nawet stacjonarnie w dużych sieciach jak Auchan albo w sklepach internetowych?

Ok, marynowanie w sosie do ramenu, ale bambus po prostu z puszki.
@wrukos: I dlaczego piszesz o tej hurtowni, zamiast napisać wprost, że kupiłeś menma ajitsuke, które dostanę dokładnie takie same w ogromnej ilości sklepów internetowych i niektórych dużych sieciach oraz i jeszcze dostanę całą masę tego samego produktu, ale innych producentów również w wielu sklepach?

Wyjaśnij mi, bo nie rozumiem.
@push3k-pro: jako dostawca gastronomiczny mają swój katalog dostępny na stronie lub wysyłają mailowo, u nich zamówienia przesyła się mailem, ale nie wiem czy nie mają czasem minimum logistycznego. Ja jadłem menmę, która wiem, że pochodziła z ich dostawy, nie wiem czy i gdzie są dostępne produkty tego producenta (którego skądinąd nawet nie znam).