Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #motoryzacja - szybkie pytanie, chcę kupić auto, właściciel - Polak - ma je na miejscu w Polsce od 3ch lat, ale po sprowadzeniu nie rejestrował go w urzędzie ani nie wykupił #oc, auto tak stoi i czeka na sprzedaż. Jak to wygląda w takiej sytuacji, kupuję to auto od niego, zabieram do siebie i mogę normalnie zrobić pierwszy #przeglad w kraju, po czym ogarniam rejestrację w urzędzie komunikacji i wykupuję normalnie OC?
Dzięki za odpowiedzi!

#rejestracjapojazdu #ubezpieczenia
  • 19
  • Odpowiedz
@BillyGugu: @pan_wilkora: auto zabytkowe (50+ lat), sprzedawca je ściągnął z zagranicy i planował znowu sprzedać gdzieś poza Polskę, więc łatwiej by mu to wyszło gdyby go tu nie rejestrował. Trochę je trzymał u siebie i gdy w końcu zbadał rynek, okazało się, że jest w Polsce zainteresowanie na tyle duże, że i tu możnaby je sprzedać.
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: @pan_wilkora: @george_prosto_z_drzewa: auto jest w dobrym stanie, sprawdzone :) #!$%@?ąc od samego auta, jak wygląda kwestia przeglądu, rejestracji i oc? mogę to wszystko od tak załatwić jako pierwszy rejestrujący w kraju?

Tak jak tam wyżej pisałem, auto jest zabytkowe, to jest trochę inny rynek niż zwykłe auta komercyjne, których jest na rynku przemiał. Przy czym - chciałbym mimo wszystko, pomimo wieku, rejestrować je na białe tablice.
  • Odpowiedz
@pan_wilkora: hej, no właśnie, tylko ja nigdy nie kupowałem passata od niemca, nie wiem jak to jest jak właściciel płacze przy sprzedaży i goni za samochodem do granicy ;) ale rozumiem, że idę po kolei do każdego etapu (tj przegląd, rejestracja, oc) i ogarniam to w miarę bez problemów?
  • Odpowiedz
@pan_wilkora: super, dzięki za info! to jeszcze jedno dodatkowe pytanie, wiem, że może infantylne, ale tak jak pisałem tam wyżej, nie mam po prostu doświadczenia w temacie - jak wygląda sposób zatwierdzenia transakcji, tzn. rozumiem, że mam na papierze 2 kopie umowy, wypełniam je moimi/właściciela/samochodu danymi, obie strony się podpisują, i co, robię przelew przy sprzedającym na jego konto? kwota jest spora i nie chciałbym tego załatwiać w gotówce. I w
  • Odpowiedz
@nalogowiec: jeśli wierzysz, że uporasz się z usterką to musisz w dniu zakupu zrobić też ubezpieczenie - obowiązkowo bo inaczej przyjdzie niefajny liścik z ufg. Reszta to standardowo - wpłata na us i przerejestrowanie w urzędzie robiąc wcześniej przegląd.
  • Odpowiedz
@Uaephean: hej, auto nie posiada jako takich większych usterek, ma kilka mniejszych wad, ale są do ogarnięcia, kupuję ten pojazd na lata i zamierzam przy nim trochę podłubać :) chciałem dziś jechać podpisać umowę, jest niedziela, więc zastanawiam się jak z kwestią OC - czy w takim razie pojazd mogę odebrać dzis, zostawic go na parkingu i od jutra ogarniać dokumenty? czy raczej muszę załatwiać ubezpieczenie już od dziś?
  • Odpowiedz
@nalogowiec: wykup miesięczne OC przez neta. Koło stówy kosztuje, a nikt ci się nie przyczepi, że przez ten jeden dzień auto było bez.
Co do płatności przelewem, to zapłać ekspresowym. Gość od razu będzie miał kasę na koncie i nie będzie spiny, że coś nie tak.
  • Odpowiedz
@nalogowiec: wykup przez internet albo umowa na jutro - nie wiem tylko jak kwestia przerejestrowania i przeglądu - bo póki co jest miesiąc by to załatwić. Za spóźnienie się z tym są kary więc warto by ogarnąć to w miesiąc by auto jeździło i miało przegląd. Od przyszłego roku zaś wchodzą kary za spóźnienie się z przeglądem. Póki co takich kar nie ma.
  • Odpowiedz