Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie ostatnio zegarek Huawei Band 4 Pro do biegania, chciałem też za jakiś czas kupić licznik gps żeby pousuwać wszelkie kable z roweru. No ale odpalając sobie ten zegarek na rowerze na trasie 31,4km (tyle było na liczniku) zegarek pokazał mi 31,15 - ścięte duże rondo po środku, ścięte zakręty były widoczne potem na mapie. O ile biegnę 2x wolniej niż jadę na rowerze i na mniejszym dystansie, to spodziewam się że nie będzie mimo wszystko dużych różnic, to jednak co z licznikami gps? Odświeżanie mają pewnie podobne jak ten zegarek, a tu widać, że przy takim odświeżaniu na 100km to może być różnica nawet koło kilometra trasy. Droższe liczniki częściej łapią dane z gps? Myślałem jakby co o kupnie Sigma Pure GPS, gdzieś wyczytałem o odświeżaniu co 5s na nim.

#rower #licznik #sigma i w zasadzie też #bieganie
  • 6
@dzejdzi Mam Amazfit Pace, który rysuje ładnie, ale po wyeksportowaniu danych do Stravy wynik się różni bo Strava sobie rysuje na nowo (chyba na podstawie gpx ) i wynik się różni ¯_(ツ)_/¯ Więc to chyba też zależy od algorytmu.
@PurpleHaze: Jak jesteś przyzwyczajony do licznika z dokładnym obwodem koła co do milimetra, to nawet 1% jest dużo :) To jest coś w stylu średniej prędkości 30,0 a 29,7, niby niewiele, ale robi różnicę. Dlatego pytam, czy droższe urzadzenia mają większą częstotliwość odświeżania, czy raczej pogodzić się, że jak zamienię licznik z kabelkiem na ten z gps to dane będą z takim marginesem błędu.
@dzejdzi: zaden cywilny GPS nie bedzie super dokladny.
Wejdz sobie chociazby na strone dcrainmaker.com i przeczytaj jakakolwiek recenzje. Gosc ma narzedzie po porownywania zapisow tras z gps i zobaczysz sobie co i jak.
Jedna urzadzenie bedzie lepsze, w lesie, inne w miescie. Czesto na tej samej trasie z tym samym sprzetem bedziesz mial roznice rzedu kilkunastu/kilkudziesieciu metrow. Tak jest i trzeba to przelknac.

A co do twojego obwodu kola, no coz
Jak jesteś przyzwyczajony do licznika z dokładnym obwodem koła co do milimetra, to nawet 1% jest dużo :)


@dzejdzi: a jak stwierdziłeś, że ten pomiar "co do milimetra" był dobry? Chyba zbyt serio bierzesz te wszystkie pomiary. Pogódź się z odchyłką rzędu 2-3% - będziesz zdrowszy.