Wpis z mikrobloga

#xiaomi #mi9t #k20 Zauważyłem ostatnio problem z ładowaniem - włączony telefon "nie wykrywa ładowarki" (nie rozpoczyna procesu ładowania, gdy jest włączony. W związku z tym, żeby naładować włączony telefon muszę go zrestartować. Skojarzyłem ten problem z ostatnią aktualizacją systemu - MIUI-V12.0.3.0.QFJEUXM. Czy ktoś też coś takiego zauważył bądź potrafi to rozwiązać? Grzebałem po forach ni nic nie znałzłem :/
  • 5
Telefon kupowałem ponad rok temu z Chin - nie było do tej pory żadnego problemu z ładowainem. Używam kabla magnetycznego z taką końcówką na stałe włożoną w gniazo w USB w telefonie, więc nie jest wyrobione.
Ale... Kilka dni temu telefon upadł mi na tą końcówkę - wygięła się i przestała działać. Istnieje prawdopodobieństwo, że mogła uszkodzić się też płytka wewnątrz telefonu bądź jego gniazdo USB :/
@alfaplusplus Temat rozwiązałem poprzez wymianę płytki ze złączem USB na oryginalną używaną sztukę. Najpierw spróbowałem nowy zamiennik z alledrogo, ale nie byłem zadowolony. Po 1. - działał tylko jeden slot na kartę SIM. Po 2. Płytka sprawiała wrażenie niskiej jakości w porównaniu do oryginału - brakowało wielu elementów dyskretnych na płytce. Doczytałem też gdzieś, że w tych te zamienniki nie wspierają szybkiego ładowania QC