Wpis z mikrobloga

Jak obecnie wygląda kwestia developerki PHP na windowsie z dockerem? Działa to sprawnie i wygodnie?

Wcześniej siedziałem na macu, ale docker tam działał tragicznie, więc przesiadłem się na linuxa. Niestety po wygodnym maku niedopracowanie w detalach linucha daje się we znaki i zastanawiam się nad windowsem, może mi ktoś polecić jakieś getting started programowania pod tym systemem?

Lubię pracować w konsoli i tego się najbardziej obawiam przy windowsie. Jest jakaś nakładka na konsolę, czy lepiej się bawić w wirtualizację linuxa?

#it #programowanie #docker #windows #linux #macbook #phpstorm #php
  • 11
Jak obecnie wygląda kwestia developerki PHP na windowsie z dockerem? Działa to sprawnie i wygodnie?


@nielegalny_imigrant: krótko? Do dupy. Wytrzymałem miesiąc i wróciłem do natywnie działającego phpa przez laragon.

Może przez WSL2 będzie lepiej działać, ale nie chciało mi się w to bawić.
@nielegalny_imigrant: Wszelkie próby montowania katalogu żeby móc otwierać pliki w IDE skończą się spadkiem wydajności, problemami z synchronizacją albo wykrywaniem zmian. Jest inna opcja
https://www.youtube.com/watch?v=86Yu0XuXwSs
czyli odpalasz sobie linuxa (wsl2) i w nim IDE które wyświetlasz na windowsie łącząc się z x-serverem.
Nawet to działało. Nawet zajebiście. Ale ja odpuściłem bo miałem problemy żeby pokonfigurować docker-host-manager tak żeby mi się dobrze zgrywał z windowsem (host-manager = odpalasz sobie projekt docker-compose i
@nielegalny_imigrant: to co napisał @bmLq fatalna wydajność - requesty po 5s vs 0,5s (na laragonie). Synchro plików tak zamula. WSL2 pewnie by pomógł, ale jak ja mam tam trzymać wszystko razem z IDE i plikami projektu to przecież równie dobrze mogę od razu zainstalować Linuxa, a nie bawić się w jakieś półśrodki xD