Wpis z mikrobloga

Pytanko mam, chciałbym sobie podpiąć do przetwornika dac komputer i laptopa, jeden po wejściu usb, a drugi po wejściu cyfrowym. Czytałem, że wyjście słuchawkowe w niektórych laptopach to gniazda cyfrowe SPDIF, i wtedy wystarczy przejściówka "jack optyczny - toslink (SPDIF)", ale nie wiem czy to zadziała. Czy ktoś mógłby poradzić, jak spiąć dwa źródła dźwięku do jednego przetwornika?
#pytaniedoeksperta #pytanie #audio #dac
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przegryw_28:
Wejść to faktycznie tam masz od pyty. Tylko nie bardzo rozumiem jaki jest problem. Chcesz z PCta wchodzić przez USB, a z lapka byś chciał coaxialem? To tylko musisz sprawdzić czy lapek faktycznie ma taką opcję. Jeśli nie to ja nie widzę innej opcji jak zewnętrzna dźwiękówka na USB i stamtąd dopiero coaxial.
  • Odpowiedz
@aviation_maniac: Wysłałem zapytanie do Acera, czy gniazdo słuchawkowe w moim laptopie jest wyjściem cyfrowym SPDIF, ale nie spodziewam się od nich odpowiedzi. Czy możemy przyjąć, że we współczesnych laptopach jest to już standardem?
Czy możesz mi polecić jakiś konwerter usb->spdif w przypadku, gdyby kabel "jack optyczny - toslink (SPDIF)" nie byłbym rozwiązaniem mojego problemu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przegryw_28:
A google milczy odnośnie tego lapka?
Niestety nie używam żadnej dźwiękówki na USB, więc nie jestem w stanie nic polecić, ale tutaj któryś Mirek pewnie coś zaraz pomoże.
Edit
Tak się teraz zastanawiam, czy nie lepiej wsadzić jakąś dobrą dźwiękówkę do pc a laptopa po USB ogarnąć?
  • Odpowiedz