Wpis z mikrobloga

Mamy z Żoną już dość Warszawy. Ciągły pośpiech, tłumy w komunikacji, korki, zapach spalin, szarówka, ceny nieruchomości z kosmosu. Szczerze marzymy o wyprowadzce. I tu pojawia się pytanie- dokąd?
Chcielibyśmy zamieszkać w jakimś innym mieście wojewódzkim lub w większej mieścinie (ok. 100 tys. mieszkańców) dobrze skomunikowanej (PKP, trasy szybkiego ruchu), z zabytkowym rynkiem i możliwością wyskoczenia na szybki wypad za miasto na łono natury. No i przede wszystkim, żeby nie była to Polska D. Jakieś propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przeprowadzka #miasto #warszawa
  • 170
@klintoniusz: Mieszkałem większość życia w wwa, potem kilka lat Katowice. Teraz Bielsko.
Powiem tak- Katowice i cały Śląsk to syf. Wwa ma swoje zalety- świetne usługi.
Bielsko mi się tak spodobało, ze chyba tu zostanę. Miasto ma wszystko w sobie czego potrzeba do życia. Gory są prawie że częścią miasta. Jeśli lubisz to będziesz bardzo zadowolony. Mnóstwo ludzi jeździ na rowerach, spaceruje. Na narty do Szczyrku jest 15 minut samochodem. Kupujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@klintoniusz: Tylko pamiętaj, że bez tego pośpiechu i biur to człowiek murszeje - siedzisz w domu pół dnia jak na zdalnym, za oknem ta sama szarówka o tej porze. Więc siedzisz na takim zadupiu i porastasz mchem.
No i ew. zamieniasz korki i zbiorkom na jeszcze większe korki i zbiorkom z zadupia jeśli praca jednak nie jest zdalna.
@klintoniusz: Białystok, dobrze skomunikowane, dwie godziny od warszawy. Co prawda nie ma zabytkowego rynku ale jest pałac branickich w centrum miasta :). No i branża IT świetnie się rozwija, zarobki nieco mniejsze niz w warszawie, ale wynajem mieszkania zdecydowanie tańszy.
@klintoniusz gdybym miał wybierać to Gdynia lub Wrocław, Gdynia bo taniej i to świetna baza wypadowa dalej nad morze, blisko mazury i różne jeziora, można spokojnie pkp przez cała szerokość Polski śmigać, gorzej jak ktoś lubi góry. Xd

Nie wiem jak można polecać Lublin, miejsce fajne jak się jest na utrzymaniu rodziców bo tam po prostu nie ma za bardzo pracy. Są tam głównie małe firmy. Jak się poszuka po google maps
@kjomputken: Dobra zarzutka z tym Opolem - miejscem gdzie na święta populacja wynosi 3x więcej niż zwykle, a honorowym patronatem akcji "zostań w Opolu" z braku chętnych została... agencja pracy tymczasowej w Holandii ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)