Wpis z mikrobloga

G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 5 [Skarby na wyspie, okradanie statku i las pod miastem]

Ta część to głównie zabawy w porcie, trochę bogactwa, zabawy w asasyna i małe polowanie.

Kolejny powrót do miasta, poszedłem prosto do Laresa i zwiększyłem siłę do 52. Z amuletem, pierścieniem i pasem miałem 70 więc założyłem już dwuręczny miecz, chociaż jeszcze nie uczyłem się walki więc czasami będę wolał używać jednoręcznego.
Pobiłem obywateli i obywatelki w porcie, wpadło 4000XP i kolejny level więc dobiłem jeszcze do 57 podstawowej siły.

Popłynąłem na plażę do Skipa, pogadałem, pozbierałem co było, dalej płynąłem wzdłuż brzegu do kolejnej plaży z rozbitym statkiem. Były tam dwa jaszczury i skrzynia z zawartością 250szt złota.

Następnie popłynąłem na wyspę, którą widzimy z miejsca gdzie stoi Lares. Trochę jaszczurów, pojedyncze zabiłem mieczem, później wskoczyłem na jakąś skałę i zastrzeliłem kilku z kuszy (obrażenia już były całkiem sensowne). W jaskini trzeba pociągnąć za pochodnię, która jest dźwignią aby wyłączyć pułapkę z kolcami. Cztery skrzynie, w tym jedna otwierana kluczem od Hanny z zawartością 400szt złota. W sumie we wszystkich było 750szt złota + sporo kosztowności (skrzyneczki, puchary, talerze itp).

Wracając kierowałem się w stronę rybaka Farima, dostałem zadanie, pogadałem ze stojącym niedaleko Martinem i sprawa załatwiona. Przy okazji będąc u Martina porozmawiałem jeszcze o handlarzu bronią.

Poszedłem na statek paladynów, te półgłówki nawet tego nie widzą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba trzymać dystans (bez zasłaniania ust Innosa pdk), bo potrafią złapać z dość sporej odległości i wtedy wszyscy atakują. Kilka mieszków i jakieś pierdoły, ale poszedłem tam głównie po miksturę siły, której zamierzam użyć za jakiś czas. Ciekawostka: jeśli nie weźmiecie jej do V rozdziału, to w VI rozdziale zamieni się ona na miksturę zręczności. Zebrałem jeszcze łój kretoszczura, który przyda się do otworzenia krat w bimbrowni Vino w lesie. Zapytacie - jak dostałem się na statek ( ͡° ͜ʖ ͡°) LINK
Po obrobieniu statku zabiłem jeszcze jaszczura na plaży obok i pozbierałem pierdoły.

Wracając, po drodze wstąpiłem do Halvora, pokazałem złodziejski gest i od teraz mogę mu sprzedawać srebrne talerze i puchary, ze te które miałem dostałem 350 złota.
Skoczyłem do Bospera, za skóry dostałem prawie 1000szt złota dzięki skórom cieniostwora. Sprzedałem jeszcze jakieś graty, sporo dostałem za niektóre miecze i te wszystkie skrzyneczki, złote puchary itd. Otworzyłem jeszcze mieszki i wyszła spoko sumka około 6600szt złota.
U Zurisa kupiłem zwój deszczu ognia (dużo expa wpadnie niebawem, nie powiem na razie skąd), mikstury leczenia, ziarna czerwonego pieprzu przy okazji i 2 kule ognia na szkielety.
Musiałem zapłacić Andre za te bijatyki w porcie 150szt złota ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przy okazji, z sali obok zabrałem ze skrzyni złoty talerz należący do żony Onara ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec poszedłem do lasu. Wychodząc z miasta bramą od strony targu, kierujemy się w prawo, wzdłuż rowu, mijamy schody i jesteśmy w lesie. Trochę polnych bestii i pozbierałem bagienne ziele. Tak, warto zbierać bagienne ziele i skupować je od handlarzy, bo później można je sprzedać Fortuno, za każdą sztukę dostajemy 10XP (a ziela jest sporo) + odzyskujemy wydaną kasę.
Jest to idealne miejsce do expienia na wargach, bo wystarczy wejść na półki skalne (picrel). Trzy wargi od razu przybiegły, pozostałe cztery wywołałem rzucając w jednego z nich zwojem ognistej strzały. Cieniostwór nie sprawił problemu, ale wziąłem miecz jednoręczny bo jest szybciej, wygodniej, łatwiej. Zebrałem jeszcze goblinią jagodę. Zazwyczaj nie wspominam o tych ważnych roślinach i tabliczkach bo macie mapki. Jakby ktoś nie kojarzył, to na dole będzie link. Wszedłem do jaskini, kilka szczurów, gobliny, kretoszczury. Za drzwiami kolejny cieniostwór, łatwiej niż z poprzednim bo był w pomieszczeniu i praktycznie od razu był zablokowany pod ścianą.

Chwilowy powrót do miasta aby wyruszyć na kolejną, znów ciekawą wyprawę.

Zapomniałem zrobić screena ze statystykami więc wrzucam jako główny - screen z lasu i miejsce z którego strzelam do wargów. W następnej części będą staty tak jak zawsze.

Poprzednia część: https://www.wykop.pl/wpis/53455083/g2nk-poradnik-build-kusznik-czesc-4-gildia-zlodzie/189618507/#comment-189618507
Wszystkie części na tagu: #gothickusznik

Gdyby ktoś jeszcze nie znał tego i nie wiedział:
- spis wszystkich bonusów wraz z linkami do mapek tabliczek i roślin: KLIK

#gothickusznik #gothic #gothic2 #gothic2nk
kRpt - G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 5 [Skarby na wyspie, okradanie statku i las pod mias...

źródło: comment_16050917350ZMxb8redy2i5roG9v0JFu.jpg

Pobierz
  • 5