Wpis z mikrobloga

Trochę chwali post ( ͡º ͜ʖ͡º). Jestem architektem i autorką projektu remontu elewacji i odtworzenia detalu budynku przy ul. Prądzyńskiego 37, we Wrocławiu. Wyszło super i cieszę się, że wspólnota zrobiła to zgodnie z projektem, który był droższy niż zwykłe odmalowanie elewacji. Zdjęcie od Wrocławskieinwestycjebudowlane (mnie możecie znaleźć jako @nakwaracie_archiekura)
Wiadomo, że chciałoby się też, żeby wymieniono cała stolarkę okienną, oczywiście było to ujęte w projekcie, ale wiadomo, że wiąże się to z jeszcze większymi kwotami. #architektura #architekt #wroclaw #budownictwo #renowacja
anamorfoza - Trochę chwali post ( ͡º ͜ʖ͡º). Jestem architektem i autorką projektu rem...

źródło: temp_file.png3342743264339829541

Pobierz
  • 188
  • Odpowiedz
  • 34
@paki82
Budynek jest w gminnej ewidencji i w strefie ochrony (przedmieścia oławskiego), w takiej sytuacji, konserwator nie wyraża zgody na ocieplenie ściany frontowej. Docieplenie zostało wykonane od strony podwórzowej.
  • Odpowiedz
  • 8
@hansoloxd
Pewnie, dużo da się zrobić drobnymi zmianami. Najgorzej te okna o dziwnych kształtach, ale można to zgubić np. Odciąć tę kondygnację deskami w układzie pionowym, albo wymienić okna;) wymiana barierki na jakąś nowoczesną, lekką no i ogrodzenie do obudowy i zmiany deskowania na jakieś lżejsze.
  • Odpowiedz