Wpis z mikrobloga

Trochę chwali post ( ͡º ͜ʖ͡º). Jestem architektem i autorką projektu remontu elewacji i odtworzenia detalu budynku przy ul. Prądzyńskiego 37, we Wrocławiu. Wyszło super i cieszę się, że wspólnota zrobiła to zgodnie z projektem, który był droższy niż zwykłe odmalowanie elewacji. Zdjęcie od Wrocławskieinwestycjebudowlane (mnie możecie znaleźć jako @nakwaracie_archiekura)
Wiadomo, że chciałoby się też, żeby wymieniono cała stolarkę okienną, oczywiście było to ujęte w projekcie, ale wiadomo, że wiąże się to z jeszcze większymi kwotami. #architektura #architekt #wroclaw #budownictwo #renowacja
anamorfoza - Trochę chwali post ( ͡º ͜ʖ͡º). Jestem architektem i autorką projektu rem...

źródło: temp_file.png3342743264339829541

Pobierz
  • 188
  • Odpowiedz
  • 1
@matt___
Nie robili problemów żadnych. Zaakceptowali projekt, nie było zmian. Ogólnie z moich doświadczeń wynika, że jeśli chce się zrobić coś z poszanowaniem zabytku, z klasą to konserwator nie robi problemów. Jestem architektem po specjalizacji ochrona zabytków, więc może też jest mi łatwiej. Nigdy nie miałam problemów z konserwatorem, czy to we Wrocławiu, czy w Opolu (może poza czasem rozpatrzenia spraw) . Nawet lubię konsultować projekt z wkz/ mkz. Zawsze to potwierdzenie,
  • Odpowiedz
@Fennrir: ale tym ludziom w tych pięknych dla kilku osób kamienicach jest zimno, ściany są cienkie, a płacą coraz drożej za ogrzewanie, bo to poszło o kilkaset procent do góry. Oni są w tej kamienicy najważniejsi a nie jakieś zdobienia, jeżeli niektórym zależy na tym żeby były ładne to niech najpierw wymyślą jak im te mieszkania docieplić.
  • Odpowiedz
@paki82:
No i jest ocieplona od strony podwórka gdzie elewacja była nudna. Oczywiście nie jest to tak jak skuteczne jak ocieplenie z obu stron, ale takie czysto utylitarne podejście to rak, wystarczy już że takie było za komuny i podczas remontów kamienic skuwano dekoracje bo taniej było otynkować na gładko niż przeprowadzić porządny remont z zachowaniem oryginalnego wyglądu.
  • Odpowiedz
  • 0
@anamorfoza ocieplanie od wewnątrz to najgorsze co można zrobić. Wymaga to po 1 remontu w mieszkaniu a po drugie obliczeń zeby punkt rosy nie wyszedl w ścianie. U mnie w kuchni ściana pod parapetem.ma szerokość cegły.
  • Odpowiedz
  • 0
@matt___
To kwoty które przekraczają moje wyobrażenie :D piękny pałac, dużo pracy konserwatorów. Przy tak dużym założeniu, takiej skali konflikty na Lini inwestor konserwator myślę, że są nieuniknione. Trzymam kciuki, żeby odbudowa była zrealizowana. Szkoda, jak taki obiekt nieszczeje.
  • Odpowiedz