Wpis z mikrobloga

Trochę chwali post ( ͡º ͜ʖ͡º). Jestem architektem i autorką projektu remontu elewacji i odtworzenia detalu budynku przy ul. Prądzyńskiego 37, we Wrocławiu. Wyszło super i cieszę się, że wspólnota zrobiła to zgodnie z projektem, który był droższy niż zwykłe odmalowanie elewacji. Zdjęcie od Wrocławskieinwestycjebudowlane (mnie możecie znaleźć jako @nakwaracie_archiekura)
Wiadomo, że chciałoby się też, żeby wymieniono cała stolarkę okienną, oczywiście było to ujęte w projekcie, ale wiadomo, że wiąże się to z jeszcze większymi kwotami. #architektura #architekt #wroclaw #budownictwo #renowacja
anamorfoza - Trochę chwali post ( ͡º ͜ʖ͡º). Jestem architektem i autorką projektu rem...

źródło: temp_file.png3342743264339829541

Pobierz
  • 188
  • Odpowiedz
@Fennrir: budynek z 1956 roku, kamienica w centrum miasta, ale bez specjalnych zdobień, jedynie co to gzymsy na 1 i ostatnim piętrze po długości,
  • Odpowiedz
@anamorfoza: Fajnie, zrobiłbym inaczej :) Taki inside żarcik. Zajefajnie wyszło, nie martw się stolarką. Obecna tylko dodaje charakteru, poza tym szczegóły i tak pewnie widzisz to tylko ty, haha. Wiesz jak jest.
  • Odpowiedz
Mieszkam przy tej ulicy i widziałem remont! Jajo architekta bardzo ucieszyło mnie że kamienica została przywrócona do dawnej chwały ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale nie spodziewałem się że to projekt kogoś z Wykopu.
Wielkie gratki
  • Odpowiedz
@paki82:
1956 rok to jeszcze prawdopodobnie jakieś socrealistyczne osiedle więc raczej nie jest zwykły blok. Sam mieszkałem na jednym socrealistycznym osiedlu gdzie bloki też niby "bez specjalnych zdobień" i do przepychu MDMu im było daleko, ale nadal miały obramowania okien i boniowanie parteru, więc się mimo wszystko to też się liczy jako ornamentacja, jakby to przykryć styropianem to by wyglądały jak zwykła nudna wielka płyta.
  • Odpowiedz
  • 1
@matt___
Na rysunkach oryginalnych elewacji, na rysunkach elewacji sąsiednich, na elewacjach budynków z mniej więcej tego samego regionu i tego samego czasu i stylu. Starych zdjęć nie było.
  • Odpowiedz
@Fennrir: w 21 wieku, kogo to obchodzi? jakieś g zdobienia, przy coraz większych kosztach ogrzewania bloków? mieszka tu 70 rodzin. ten kraj wiecznie patrzy w przeszłość, i dlatego jest gdzie jest,
  • Odpowiedz
@paki82
Osiedla socrealistyczne to (pomijając parę awangardowych modernistycznych projektów) były jedyne PRLowskie osiedla które miały jakieś walory estetyczne, reszta to czysty utylitaryzm, więc te "gównozdobienia" to jedyna rzecz która je wyróżnia. Tych osiedli nie ma za wiele i nie ma co sprawiać żeby było ich jeszcze mniej, tak samo jak nie ma sensu w takim zniszczonym mieście jak Wrocław okładać przedwojennej kamienicy styropianem tylko po to żeby ludzie potem mówili żeby wyburzyć
  • Odpowiedz