Wpis z mikrobloga

@greedy_critic: Nie popieram skrajnej lewicy, ale nie można jej porównywać do skrajnej prawicy.
Lewica mówi o wyzysku, ekologii, dyskryminacji, równości szans, prawach reprodukcyjnych i wielu innych rzeczach, które dotyczą zwykłych ludzi.
Prawica tymczasem walczy z LGBT, "marksizmem kulturowym", Unią Europejską, szerzy teorie spiskowe, sympatyzuje z neonazizmem, chce zakazu aborcji, dlatego ciężko o symetryzm pomiędzy obyma.
Na dodatek w Polsce skrajna lewica (czyli dla mnie komunistyczna i socjalistyczna) nie ma jakiejś liczącej
Lewica mówi o wyzysku, ekologii, dyskryminacji, równości szans, prawach reprodukcyjnych i wielu innych rzeczach, które dotyczą zwykłych ludzi.


@rzwirq2032: XD

wyzysku

czyli płacenia więcej za pracę która wcale więcej warta nie jest

ekologii

tu sie nie spieram

dyskryminacji. równości szans

skrajna lewica optuje za usunięciem blind auditions mimo, że to jedna z tych "rekrutacji" gdzie nawet gdyby chcieli nie widzą koloru skóry. Tyle powiem.
Może normalna lewica optuje za "normalną" i
@Rabusek: jakieś pomysły na parytety etc. też szkaluję i nie każdy lewak to popiera

czyli płacenia więcej za pracę która wcale więcej warta nie jest

różnie można definiować wyzysk
dla mnie płacenie szwaczkom w Bangladeszu poniżej minimum socjalnego i wypychanie wielu ludzi na umowy śmieciowe w Polsce to bezsprzecznie forma wyzysku
Nie popieram skrajnej lewicy, ale nie można jej porównywać do skrajnej prawicy.

Lewica mówi o wyzysku, ekologii, dyskryminacji, równości szans, prawach reprodukcyjnych i wielu innych rzeczach, które dotyczą zwykłych ludzi.

Prawica tymczasem walczy z LGBT, "marksizmem kulturowym", Unią Europejską, szerzy teorie spiskowe, sympatyzuje z neonazizmem, chce zakazu aborcji, dlatego ciężko o symetryzm pomiędzy obyma.

Na dodatek w Polsce skrajna lewica (czyli dla mnie komunistyczna i socjalistyczna) nie ma jakiejś liczącej się reprezentacji
@ediz4: > iksdee - razem + lewica + skrajne skrzydło KO z jakimis Wielgusami kontra Konfederacja.
Uważam, że Konfederacja jest bardziej wychylona w prawo niż Razem w lewo, o Lewicy (czyli SLD+Wiosna) i jakichś fragmentach KO nawet nie ma co wspominać.
@rzwirq2032: Zależy co rozumiesz pod pojęciem skrajna lewica. Dla mnie to LGBT+ parytety+ zwierzątka mają prawa jak ludzie + nazywanie wszystkich faszystami + klepanie od dyskryminacji, seksizmie, nierównych płacach skończywszy na państwo powinno dać + walka z jakimkolwiek przejawem patriotyzmu waląc konia do UE i postulując większą integracje z likwidacją państw narodowych. To sa wszystko postulaty zarówno razem jak i lewica i skrajnego skrzydła KO najczęściej bękartów po Nowoczesnej. A no
@ediz4: Większość z tego co wypisałeś to żadna skrajność. Taka Nowoczesna czy KO nie ma dużo wspólnego z lewicą, tylko z liberalnym progresywizmem (czyli w uproszczeniu LGBT+wolny rynek i niskie podatki).
Niedawno było głosowanie za objęciem spółek komandytowych podatkiem dochodowym i z posłów Lewicy tylko Razem głosowało za, zatem takie SLD już choćby dlatego nie może być uznane za skrajną lewicę.
@rzwirq2032: Zatem masz ciekawą definicje lewicy. Tak Nowoczesna płacząca żeby dać biednym dzieciom to wolny rynek - no tak było. Co to jest według Ciebie wolny rynek?

Niedawno było głosowanie za objęciem spółek komandytowych podatkiem dochodowym i z posłów Lewicy tylko Razem głosowało za, zatem takie SLD już choćby dlatego nie może być uznane za skrajną lewicę.....

Halooo - lewica - prawica to podział głównie ideologiczny a nie gospodarczy. I nie
@ediz4: > Tak Nowoczesna płacząca żeby dać biednym dzieciom to wolny rynek - no tak było. Co to jest według Ciebie wolny rynek?
nie jest to partia w 100% wolno rynkowa, ale na pewno liberalna w swoich założeniach

I nie wiem co ma opodatkowanie spółek wspólnego z głębokim socjalizmem który postuluja wszystkie te ugrupowania.

nie postulują głębokiego socjalizmu, żadnego socjalizmu nie postulują nawet
nie jest to partia w 100% wolno rynkowa, ale na pewno liberalna w swoich założeniach


@rzwirq2032: Jeśli chodzi o co? przejrzyj jej program - tam jest więcej socjalizmu niż w PiS-ie.

nie postulują głębokiego socjalizmu, żadnego socjalizmu nie postulują nawet.....

Oczywiście że tak - Biedroń, Lewica a najwięcej razem.
@rzwirq2032 jak dla mnie to zabronienie aborcji czy nieheteronormatywnych związków jest tak samo skrajne jak zabronienie czerpania zysków z posiadanego kapitału. A jeśli chodzi o poziom poparcia to fakt, że skrajnych prawaków jest więcej. Przy czym nie wydaje mi się, że nie ma ich aż tak dużo jak się wydaje. Nie wszyscy wyborcy konfederacji są tak skrajni jak sama konfederacja. Wielu zostało skuszonych wyłącznie ich ekonomicznymi postulatami. Widać to po spadku poparcia
@Leithain: > jak dla mnie to zabronienie aborcji czy nieheteronormatywnych związków jest tak samo skrajne jak zabronienie czerpania zysków z posiadanego kapitału.
mam podobny pogląd, ale dla niektórych wykopowych wolnościowców 500+ to skrajna lewica xD
@Leithain: > Nie wszyscy wyborcy konfederacji są tak skrajni jak sama konfederacja
zobaczymy jak wielu zostanie przy nich do następnych wyborach
obecnie w sejmie mamy ludzi chcących zakazu aborcji i związków homoseksualnych (np. Braun), a ludzi chcących zakazania czerpania zysków z kapitału już nie