Wpis z mikrobloga

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważna jest jawność rozstrzygnięć sądowych w debacie publicznej. Niestety często jej brakuje.

Zawnioskowaliśmy o takie rozstrzygnięcia w trzech głośnych sprawach:
- zakupu kamienicy przez Mariana Banasia,
- postanowienia aresztowego Margot ze Stop Bzdurom
- postanowienia wydanego w związku ze sprawą molestowania seksualnego, które zarzucono synowi Jacka Kurskiego.

W żadnej z tych spraw nie udało się pozyskać danych, a sądy tłumaczyły się tak, jakby nie znały prawa ()

Więcej o tym piszemy na naszej stronie www.siecobywatelska.pl.

__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 83
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: przecież te rizstrzygniecia sądowe to jest pic na wodę fotomontaz. Sąd sam decyduje co jest dowodem a co nie. Sam pilnuje co ma się znaleźć w tym podsumowaniu pisanym przez sekretarkę na rozprawie. Generalnie fajnie by było gdyby ktoś pokazał prawdę jakim gównem jest sądownictwo i jak łatwo sędzia może zniszczyć człowieka jeśli tylko ma na to ochote.@WatchdogPolska@WatchdogPolska@Watchdo
  • Odpowiedz
właściwie to co wy pożytecznego robicie?


@Chrzonszcz: Patrzą władzy na ręce i nagłaśniają przypadki gdy ta nie chce ich pokazać. To merytoryczny argument za pewnymi opiniami, jak można nie wiedzieć co w tym pożytecznego? xD
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: dzięki Wam taki szaraczek sobie pisze i wie, że może :) To jest wielki sukces. Urząd Wrocłąw, bardzo fajnie i sprawnie odpowiada ( w mojej sprawie ). Dzięki ! Podoba mi się to : ctrl+c, ctrl+v, odpowiedź nawet < 14 dni i mam informacje.
  • Odpowiedz
sorry ale tego lewackiego pajaca to ja mam głęboko w dupie, lepiej zajmujcie się tylko poważnymi sprawami jeśli nie chcecie stracić na wizerunku oraz społecznym zaufaniu (może zależy czyim, to wtedy przepraszam). Przy okazji fajnie byłoby wejść na stronę, która czarno na białym pokazuje kto wpłaca na Was pieniądze. Co jak co ale jeśli chodzi o finansowanie to rozumiem że jesteście 100% transparentni prawda?
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: no właśnie dlatego nie plusuję waszych znalezisk, bo potem wołacie, co jest bardzo irytujące. Takie zawracanie dupy po prostu.
Pisząc to nie jestem pisowskim aparatczykiem, po prostu nie lubię funkcji wołania.
  • Odpowiedz