Wpis z mikrobloga

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważna jest jawność rozstrzygnięć sądowych w debacie publicznej. Niestety często jej brakuje.

Zawnioskowaliśmy o takie rozstrzygnięcia w trzech głośnych sprawach:
- zakupu kamienicy przez Mariana Banasia,
- postanowienia aresztowego Margot ze Stop Bzdurom
- postanowienia wydanego w związku ze sprawą molestowania seksualnego, które zarzucono synowi Jacka Kurskiego.

W żadnej z tych spraw nie udało się pozyskać danych, a sądy tłumaczyły się tak, jakby nie znały prawa ()

Więcej o tym piszemy na naszej stronie www.siecobywatelska.pl.

__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 83
  • Odpowiedz
Patrzą władzy na ręce i nagłaśniają przypadki gdy ta nie chce ich pokazać. To merytoryczny argument za pewnymi opiniami, jak można nie wiedzieć co w tym pożytecznego? xD


@Elaviart: aha, czyli budują markę na błędach władzy aby w odpowiednim momencie, dysponując siłą zaufania rozpocząć ogłupianie ciemnego ludu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale w czym wy ludzie macie problem? Jest niejasna sytuacja u nieprzypadkowych osób no to wyciągamy brudy. Jasne i proste, nawet niech ich finansuje Rosja w 100 procentach jeśli maja ujawnić mycie rąk i niesprawiedliwe wyroki tych u góry. Brawo Watchdogs, fajnie, ze jesteście.
  • Odpowiedz
aha, czyli budują markę na błędach władzy aby w odpowiednim momencie, dysponując siłą zaufania rozpocząć ogłupianie ciemnego ludu


@Chrzonszcz: Jakim sposobem zdołałeś dojść do tak absurdalnego wniosku? xD przecież oni robią swoje już z 15 lat, kiedy to ogłupianie ma się zacząć?
Bez obrazy ale sprawiasz wrażenie pożytecznego idioty, bo komu innemu może pasować brak transparentności w dysponowaniu jego własnymi pieniędzmi?
  • Odpowiedz
Mogliście napisać krócej - atakujemy rząd i przymykamy oczy na lewactwo :)


@mad-eye: Jeśli już chcesz skracać i uogólniać - patrzymy władzy na ręce i stoimy na straży prawa do informacji.

Polecam wysłuchać co mówił sedzia o RAFAL GAWEŁ

No spoko, fajnie, że tu mamy jawność, ale nie o tej sprawie pisaliśmy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a co nie tak jest ze sprawą michała esz? narozrabiał na ulicy(niszczenie mienia, ataki fizyczne na x osobę) i ktoś to nagrał to za to odpowiada mam nadzieję ;)


@atlas_usmiechu:

Możecie mi wytłumaczyć co jest nie tak z aresztowaniem Margot bo nie za bardzo rozumiem?


@Wojtax

Tu nie chodzi o samo aresztowanie Margot, tylko o dostęp do postanowienia o zastosowaniu aresztu tymczasowego. Postanowienie powinno być jawne i tyle, bez względu na
  • Odpowiedz
ile jest u państwa w firmie osób transseksualnych, a ile homoseksualnych? Czy utrzymane są parytety płciowe?


@edgar_k: W stowarzyszeniu. W kodeksie pracy jest zapis o zakazie dyskryminacji m.in. ze względu na orientację seksualną. Czy w Twojej pracy ktoś wypytuje Cię o orientację seksualną, uzależnia od tego przyjęcie do pracy, podział obowiązków, wynagrodzenia itp.? Jeśli tak, możesz podjąć w związku z tym kroki prawne, na pewno organizacje zajmujące się dyskryminacją będą mogły
  • Odpowiedz
no właśnie dlatego nie plusuję waszych znalezisk, bo potem wołacie, co jest bardzo irytujące. Takie zawracanie dupy po prostu.

Pisząc to nie jestem pisowskim aparatczykiem, po prostu nie lubię funkcji wołania.


@Pan_Buk: Luz, ale precyzując, nie robimy nigdy znalezisk, tylko publikujemy wpisy. Nie wołamy do ciągu dalszego wpisów już ze dwa lata, jak mirkolisty padły z wołaniem według plusowania. Wołamy tylko osoby, które nas o to prosiły lub zaplusowały te trzy
  • Odpowiedz
dzięki Wam taki szaraczek sobie pisze i wie, że może :) To jest wielki sukces. Urząd Wrocłąw, bardzo fajnie i sprawnie odpowiada ( w mojej sprawie ). Dzięki ! Podoba mi się to : ctrl+c, ctrl+v, odpowiedź nawet < 14 dni i mam informacje.


@oesd: O to nam chodzi. Bardzo się z tego cieszymy i pozdrawiamy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
lepiej zajmujcie się tylko poważnymi sprawami jeśli nie chcecie stracić na wizerunku oraz społecznym zaufaniu (może zależy czyim, to wtedy przepraszam). Przy okazji fajnie byłoby wejść na stronę, która czarno na białym pokazuje kto wpłaca na Was pieniądze. Co jak co ale jeśli chodzi o finansowanie to rozumiem że jesteście 100% transparentni prawda?


@onechaos: Wciąż zajmujemy się poważnymi sprawami, tymi co zawsze - dostępem do informacji publicznej. Udało Ci się już
  • Odpowiedz