Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy! Moja babcia ma 80 lat i ciężko przechodzi covid. Ma zajęte 75% płuc i niezbyt dobre rokowania. Potrzebne jest osocze od ozdrowieńca z rzadką grupą krwi Arh-

W banku krwi póki co tego nie mają, dlatego zwracam się Do Was o pomoc - każdy plusik, dodatkowy zasięg, a może kontakt z taką osobą to szansa na uratowanie jej życia. Bardzo ją kocham i chce żeby wróciła do domu. Proszę Was pierwszy raz o wsparcie i wierzę w moc wykopu.

Z góry dziękuję.

#koronawirus #covid19
  • 105
  • Odpowiedz
Bardzo ją kocham i chce żeby wróciła do domu.


@Grzybin: Babcia wiecznie żyć nie będzie. Pogódź się z brutalną rzeczywistością. Jak nie dziś, to jutro. Jak nie covid to udar. I tak skończy się tak samo, patrząc na wiek już niedługo. Naucz się akceptować to, co nieuchronne. Możesz się rzucać, możesz walczyć, możesz się modlić i tak ta obojętna i wroga rzeczywistość pogrąży Cię w rozpaczy.
  • Odpowiedz
@Stonksxd: przeprosiny przyjęte a teraz zamilknij. testy które robił Elon to nie są te testy które robi się w PL i które są rekomendowane, więc nie dziwne że wychodziły głupoty, które ty teraz powtarzasz i niesiesz dalej bez znajomości tematu
  • Odpowiedz
@Stonksxd: elon zrobił testy antygenowe, które nie są dokładne, które trzeba zawsze potwierdzić RT-PCR, a w PL robi się właściwie tylko RT-PCR. To są wg ciebie te same testy?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Stonksxd:

Ta #!$%@?, ozdrowieńca XD Te testy które robią są tak do #!$%@?, że nie ma o czym mówić - vide Elon Musk


ale tu nie chodzi o testy PCR, tylko IgM i IgG potwierdzające obecność p-ciał, więc jak nie masz o czymś pojęcia, to się nie udzielaj
  • Odpowiedz
@hetman-kozacki: z perspektywy osoby, która straciła babcie w covidowy zakaźnym:

- nie widzieliśmy babci miesiąc przed śmiercią, taka osoba nie może umrzeć otoczona rodziną
- rodzina nie może się pożegnać, zaopiekować (zwykle do szpitala przynosiło się jedzenie, pomagało umyć czy cokolwiek - nikt tak nie zadba jak rodzina)
- mimo, że ja nie wierzę, babcia wierzyła głęboko. Boli mnie to, że nie mogła przyjąć ostatniego namaszczenia/wyspowiadać się, to napewno było dla
  • Odpowiedz
@Grzybin: Wiem co czujesz, moja babcia ma 92 lata i też w ciężkim stanie leży 6 dzień na SORze... Niestety ten oddział nie prowadzi terapii osoczem :/ Ale na plus, że dostaje tlen HiFlow i dzięki temu ma saturację 90%. Pomodlę się też o Twoją babcię!
  • Odpowiedz
@Grzybin A jeśli ktoś chce oddać osocze bo miał wszystkie objawy covid, ale nie miał robionego testu (bo wtedy mieli #!$%@? na testowanie) to też może się zgłosić? Zrobią badabue, czy ktoś ma przeciwciała i wtedy pobiorą?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@churros8:

A jeśli ktoś chce oddać osocze bo miał wszystkie objawy covid, ale nie miał robionego testu (bo wtedy mieli #!$%@? na testowanie) to też może się zgłosić? Zrobią badabue, czy ktoś ma przeciwciała i wtedy pobiorą?


Niektóre RCKiK (Poznań, Lublin) robią testy, jeśli zgłosi się do nich dawca z podejrzeniem przejścia COVID. Problem jest taki, że te przeciwciała długo się w organiźmie nie utrzymują na wysokim poziomie, a tylko wtedy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Grzybin: przykro mi mirek ale u osób starszych z zaawansowanym zajęciem płuc i pod respiratorem osocze nie wpływa na rokowanie i nie zmniejsza śmiertelności.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@churros8:

Artykuł

Ponadto w grupie liczącej prawie 2000 osób, ​​poziom przeciwciał specyficznych dla koronawirusa pozostawał stabilny przez co najmniej cztery miesiące po wstępnej diagnozie. Ale to jeszcze nie koniec. Poziom przeciwciał u ozdrowieńców podnosił się przez pierwsze dwa miesiące, a następnie utrzymywał się na stałym poziomie przez następne dwa.


Wcześniej mówiło się, że poziom przeciwciał, który po oddaniu może zostać podany biorcy utrzymuje się około kilku tygodni, teraz są jakieś nowe
  • Odpowiedz
Pomogłabym chętnie bo sama przeszłam to dziadostwo, ale niestety z tego co się orientowałam tarczyca mnie wyklucza... zdrówka dla babci w każdym razie!
  • Odpowiedz