Wpis z mikrobloga

Czołem wykopki :)
Chce kupić alarm do garażu oddalonego 30m od domu i zależy mi na tym aby syrena alarmowa wyła w garażu oraz w domu aby się wybudzić i pogonić nieproszonego gościa, niestety w internecie nie mogę nic takiego znaleźć pewnie dlatego że jestem kompletnie zielony w tym temacie. Czy któryś Mirek może podać link do jakiegoś gotowego zestawu albo jest w stanie udzielić jakichkolwiek informacji?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#alarm #dom #cctv #bezpieczenstwo
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chors: Jeśli chodzi o wybór alarmu to chyba najlepszym rozwiązaniem i w miarę przystępnym cenowo jest alarm z powiadomieniem GSM, w zestawie jest czujnik ruchu - syrena, pilot. Można dowolnie rozbudować system i czujnik Dymu, dodatkowe czujki otwarcia okna etc. Wszelkie sygnały wykrycia zdarzenia masz powiadomienie SMS'em lub w momencie kiedy się uruchomi wybiera połączenie i po odebraniu możesz nim zarządzać : rozbroić, uzbroić, podsłuch, interkom. Zamawiałem coś takiego bezpośrednio z
@staa: mam w garażu pociągniętą siłę z domu ale w peszel nie upchnę dodatkowego przewodu, myślałem o czymś takim aby zainstalować w garażu czujnik ruchu oraz syrenę podpięte do sieci a w domu założyć sama syrenę która jest połączona czujką w garażu w jakiejś firmie bezprzewodowej.
@vwolfi tylko że do takiego alarmu trzeba dokupić kartę SIM czego być chciał uniknąć, link nie działa.
@Chors: Żeby zacząć od optymistycznego akcentu… jako uzupełnienie(!) drugi sygnalizator może być wyzwalany przez radiolinię… no chyba że prowadzisz mennicę w tym garażu
A teraz niewygodne pytania. W takich luźnych wyobrażeniach to jaką kasę jesteś gotów wydać? Kto to będzie montował? Jeśli musisz kogoś wziąć, to niech on dobierze sprzęt – tak będzie wszystkim wygodniej i wyjdzie na zdrowie.
Czego potrzebujesz? Jak czujki ruchu i dwóch kontaktronów to spiąć to kablami