Wpis z mikrobloga

Mirki, macie jakieś doświadczenia z access pointami na użytek domowy? Zastanawiam się, czy nowy access point mi pomoże. Mam dziwaczną sytuację z internetem i póki co ciągnę go przez jakiś tani access point pożyczony od kolegi (jakaś dziwaczna stara Tenda wpinana w gniazdko), jako tako daje radę (15-25mbps, podczas gdy łącze trochę w innym mieszkaniu daje radę w porywach do 300), ale pewnie coś normalnego mogłoby dać lepszy efekt. Jako, że z sieci jestem totalnie zielony to mam pytanka:
1) Czy taki lepszy model (nie łudźmy się, niemal wszystko będzie lepsze od tego, co mam teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)) poradzi sobie lepiej z barierami w postaci ścian?
2) Jaki model warto wziąć? Tak rozsądnie, czyli z tego co na szybko widzę 100-200 cebulionów kosztują takie zabawki, więc pewnie w taką kasę warto celować. Jak nie da żadnych rezultatów to pewnie i tak bezproblemowo można zwrócić

#networking #accesspoint
#it #pytaniedoeksperta
#sieci
  • 12
@kidi1: Tylko, czy oba mogą robić za Access Pointy? Z tego co na szybko to widzę, że ten Archer tylko może robić jako AP. Nie mam fizycznie dostępu do routera - sygnał muszę odebrać przez WIFI i przekazać dalej. Sam, zwykły router całkowicie odpada.