Wpis z mikrobloga

Witam, Czy w takim układzie mieszkanie możliwe jest przeniesienie kuchni tak jak na zdjeciu?

Odpowiedź jaką dostałem od działu sprzedaży to " Taka opcja jest niemożliwa to wykonania właśnie ze względu na odległość od szachtu. Tak, jak wspomniałam, musi zostać zachowany spadek grawitacyjny przy odpływie wody. Nie da się poprowadzić wody i odpływu pod posadzką. Przy tak znacznej odległości od pionów kanalizacyjnych, rura odpływowa, przechodząca przez utworzoną sypialnię, musiałaby być na wysokości około 50 cm od posadzki."

Srednio mi się chce w to wierzyć bo już widziałem takie rozwiązania przy identycznych układach.
Obecne mieszkanie jest na poziomie dziury w ziemi

#wroclaw #mieszkanie #deweloperka #kuchnia
kinab - Witam, Czy w takim układzie mieszkanie możliwe jest przeniesienie kuchni tak ...

źródło: comment_1605635236H3shINJJOAVIuBXuS7VTze.jpg

Pobierz
  • 14
@kinab: a kto ci szachty zrobi i jak? Spadek do kanalizacji na takiej odleglosci moze wynosic te 50cm ale jeszcze wez pod uwage wentylację.
Jeśli widziales takie zmiany w blokach to wydaje mi sie ze to dosc dziwne. Moze zależy ktore pietro ale.i tak watpie
@kinab wydaje mi się że raczej takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia i akurat w tym przypadku pani ze sprzedaży nie blefuje. Oczywiście da się przenieść kuchnie w inny rejon mieszkania, ale w przypadku gdy szacht jest przy ścianie grubszej - wtedy np kanalizacje można wkuc w ścianę i spadek zostanie zachowany. W tym przypadku nie ma gdzie wkuc tej kanalizacji i byłaby ona nad posadzką
@kinab W które dokładnie miejsce chcesz ta kuchnię przenosić? Tam gdzie obecnie sa gniazdka RTV? I po lewej jeszcze drzwi przesuwne? Aneks wyjdzie mega mały i wizualnie nie będzie to dobrze wyglądać
@kinab: jeśli nie zachowasz spadku to będzie zalegać i zapychać rury oraz smierdzieć z kanalizacji.
Musi być 1-2% spadku, nie może być ostrych zakrętów.
Ogranicza Cie grubość posadzki: styropian + wylewka (w deweloperce może to być +/- 15cm).
Można ratować się pompą ale ona generuje hałas i jest to dodatkowy koszt.

Przy przeprowadzaniu trafisz na węże od ogrzewania oraz kable (kable w peszlach idą często przy ścianach).