Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj na basenie. Pierwszy raz po dłuższej przerwie. Wcześniej chodziłem 3-4x w tygodniu, czasem zapisałem się na jakieś lokalne zawody pływackie, triathlony, treningi, ale to wszystko amatorsko. We wrześniu uraz, więc z powodu gojącej się rany nie mogłem pływać, aż wreszcie zamknęli baseny, siłownie... Gdy mogłem w końcu pójść był początek ograniczeń, więc lipa - nawet zajęcia grupowe i treningi odwołane w okolicy. Odpuściłem, forma i wydolność spadała w oczach, kilogramy wzrosły, spodnie i koszule już nie pasują.

Wreszcie nie wytrzymałem, zadzwoniłem do jednego trenera, pogadałem po ludzku - za 20 zł mogę wejść na 30 minut podczas zajęć nauki pływania. Tylu osób na basenie i w szatni jeszcze nie widziałem podczas "normalnych" czasów - dzieci, rodzice, wśród nich ja... Wszystkie tory zajęte, bo dzieci jak pływały zazwyczaj na skrajnych torach, to teraz mają wszystkie dla siebie i musisz je mijać między innymi pływakami. Recepcjonistki znam dość dobrze, czasem niektóre nawet podwoziłem po drodze, gdy wracałem z basenu. Rozpoznała mnie jedna, żartuje, że dość wyrośnięte to dziecko ze mnie ;) Po 30 minutach w wodzie, dopiero zdążyłem się rozgrzać, jest gwizdek - wszyscy muszą wychodzić. W szatni kilkadziesiąt osób, tłok, kolejki pod prysznic. Jakieś dziecko się pyta "tato, a czemu wszyscy muszą wychodzić w tym samym czasie?" - ojciec mówi: "bo ktoś tak pomyślał, synku". W szatni i na pływalni bez maseczki - po wyjściu z szatni maseczka obowiązkowa. Miałem styczność z dzieciakami chodzącymi do przedszkola, którzy nie są objęci nauką zdalną. Podczas pływania na torze obok jakiś ojciec żali się trenerowi i mówi "8-10h dziennie przy komputerze w domu, gdzie ten wentyl spuścić!?".

Super lockdown.

#plywanie #basen #sport #lockdown #koronawirus #covid19
  • 4
@Hohaj: Przecież tam wszystko było zgodnie z przepisami i przyjętym reżimem sanitarnym. Określona liczba osób na m2, brak zajęć indywidualnych, możliwe tylko dla grup wyróżnionych w rozporządzeniu. Uruchomisz machinę urzędniczą, to jak jakimś cudem ktoś to rozpatrzy, to co najwyżej basen zamkną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tino: zamykanie jak leci wszystkich osrodkow fitness jest bez sensu ale z drugiej strony czemu wybrales godzine w ktorej przychodza dzieciaki szkolne/przedszkolne? Nie masz zajec tylko dla doroslych?
@Tino: mi się wydaje że jest tak dlatego że dużo basenów się zamknęło, więc wszyscy idą na baseny które są otwarte i da się kombinować

sorry za odkopanie starego tematu XD nie zauważyłem