Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#modelarstwo macie jakieś tanie sposoby na brudzenie modeli pigmentami tak żeby pigmentu nie dało się palcem zdjąć? Wiem tylko że jest pigment fixer, ale nic innego nie widziałem
  • 15
@ziel0ny: A ile potrzebujesz położyć tego pigmentu? Ja niczym nie utrwalam, używam pigmentu jako "kurzu" i wklepuję go pędzlem, trzyma się spoko, ale są to niewielkie ilości (choć wyraźnie widoczne na modelu).

Przy dużych ilościach musi to być jakaś forma fixera, może jakiś klej Sand and gravel na przykład?
@ziel0ny: Lakier bezbarwny? Ale tak szczerze, jak nie używasz dużych ilości pigmentu, to moim zdaniem nie ma co go utrwalać - efekt się po tym "wypłaszcza" i mniej ciekawie wygląda niż przed utrwaleniem.
@knoor: chodzi o to ze później przy dotknięciu łatwo można popsuć efekt, a plyn do kalek albo troche kleju hmm to mogłoby lekko załapać tyle że nie wiem czy załapie na lakierze
@ziel0ny: Kurde, nie pamiętam właśnie już dokładnie xD Ale coś w tym stylu:

- na koła nałożyłem siuwaks, co się nazywa textured earth (podejrzewam, że można to po prostu odtworzyć z jakiegoś pylistego materiału typu talk/mąka/soda wymieszanego z farbą w odpowiednim kolorze)
- na to jakieś olejne, mocno rozcieńczone specyfiki w piachowym kolorze skupiając się tam, gdzie jest najwięcej "masy" (a może to była farba akrylowa? nie pamiętam:D)
- na koniec
@knoor: robiłem juz w ten sposób błoto i jak dodałem farby to wyszedł efekt mokrej ziemi, może dodałem za dużo, nastepnym razem jak bede robil to w ogóle nie planuje dodać farby i zobacze jak wyjdzie