Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirabelki,

W związku z tym, że otrzymaliśmy od ekipy Wykop.pl autorski tag (dzięki!) #neederland to zbowiązaliśmy się go dobrze wykorzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od dziś zaczniemy serię wpisów o problemach podczas zakładania i prowadzenia firmy. Cykl zaczniemy od dostawców poczty internetowej, którzy pozwalają na integrację z własną domeną www.

Jako mała firma czy freelancer, warto zadbać od początku, aby nasz adres emailowy nie wyglądał w stylu „lubiejednorozce@email”. Zdecydowanie poważniej bedzięmy prezentować się wykorzystując do tego naszą własną domenę internetową. Na pewno na starcie zależy nam na minimalizacji kosztów.

Na początek zaczniemy od bezpłatnych ofert, pozwalających na przechowywanie naszej poczty e-mail we własnej domenie:

postale.io – 2 konta pocztowe (1 GB każde).
Korzystne cenowo pakiety ($5/mies. za 25 kont/2 GB każde). Na minus brak informacji o lokalizacji firmy w zakładce kontakt.

zoho.com – 5 kont pocztowych (5 GB każde).
Na minus brak obsługi POP/IMAP w darmowej wersji. Jest za to aplikacja mobilna z powiadomieniami push.

yandex.com – do 1000 kont pocztowych, ale na minus skrzynka pocztowa z reklamami.

Opcje niskopłatne:

tutanota.com – 1 konto 1 GB w cenie €12 rocznie.
Bardzo poważne podejście do prywatności. Serwery zasilane ze źródeł odnawialnych. Konkurent Protonmaila.

mailbox.org – 1 konto pocztowe 2 GB w cenie €12 rocznie.
Poważne podejście do prywatności. Serwery zasilane ze źródeł odnawialnych.

fastmail.com – 1 konto 30 GB w cenie $50 rocznie.
Konto główne musi mieć wykupiony pakiet stadnard, każde kolejne konto podpięte do głównego może być z tańszego planu taryfowego (np. 1 konto 2 GB w cenie $30 rocznie).

runbox.com – 1 konto 2 GB w cenie €14.95 rocznie.
Na uwagę zasługuje 100 aliasów w cenie oraz korzystne ceny dodatkowych użytkowników w cenie €6.95 rocznie. Serwery zasilane ze źródeł odnawialnych (elektrownie wodne). Niestety, obecnie prawo norweskie przechodzi zmiany i nie są do końca jasne kwestie prywatności 1 [NO], 2 [ENG]

#gruparatowaniapoziomu
#startup
#firma
#startupcribs
#biznes
#wlasnafirma
  • 13
@neederland: Trochę bezsensowna inwestycja. I tak trzeba postawić stronę, więc trzeba kupić jakiś chociaż najtańszy hosting, a nawet te najtańsze mają w sobie opcję maila we własnej domenie. Po co mnożyć usługi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@neederland: a sam tag od razu obserwuję - firmę prowadzę już od jakiegoś czasu, od stycznia poświęciłem się tylko jej (super okres mi się trafił na porzucenie etatu (°° ), ale brakuje mi sporo do chociaż w miarę zadowalającego efektu.
Może dowiem się od Was czegoś ciekawego i pomocnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ArekJ: Słuszna uwaga, że jeśli jest dołączony w opcji do hostingu, to praktycznie na tym możemy skończyć nasze poszukiwania. Ale nie zawsze jest taka możliwość, np. w przypadku Netlify trzeba pomyśleć o jakimś dostawcy e-mail.
zoho.com – 5 kont pocztowych (5 GB każde).

Na minus brak obsługi POP/IMAP w darmowej wersji. Jest za to aplikacja mobilna z powiadomieniami push.


@neederland: Działa cholernie wolno, regularnie problemy z połączeniem, często podczas wysyłania jest błąd zapisu do folderu wysłane i muszę klikać "spróbuj ponownie", pobranie załączników/nowych maili przez thunderbirda trwa skandalicznie długo. Nie polecam.
@ArekJ: Dzięki za słowa wsparcia! Mam nadzieję, że firma będzię się stabilnie rozwijać. Ostatnio skończyła się działalność kanału LECIMY na YT, trochę smutne, bo każda taka strata to jedno źródło wymiany informacji mniej.
@zwierzak40: Skoro używasz Thunderbirda (IMAP?) to musisz być na ich płatnym planie? I mimo to masz takie problemy? Dzięki za info! Niestety darmowych dostawców jest jak na lekarstwo, a oni są jednym z nich.
@zwierzak40: Skoro używasz Thunderbirda (IMAP?) to musisz być na ich płatnym planie? I mimo to masz takie problemy? Dzięki za info! Niestety darmowych dostawców jest jak na lekarstwo, a oni są jednym z nich.


@neederland: Nie, mam darmowy, zostawili obsługę IMAP dla tych którzy kiedyś załapali się na darmową pocztę z obsługą IMAP, którą kiedyś oferowali (mam tam pocztę z jakieś 8 lat). Przez wiele lat było dobrze (choć nie