Wpis z mikrobloga

Przeglądam oferty i przeglądam. Wstępnie wytypowałem 2 opcje: Skodę octavię RS i BMW F30. Oba te auta miałyby być w automacie a budżet to ok 50-60tys. Czy ten model bmw w tej cenie jest sensownym wyborem? Który z tych dwóch aut byście wybrali? #motoryzacja #skoda #bmw #samochody
  • 23
  • Odpowiedz
Który z tych dwóch aut byście wybrali?


@brtk122: F30 o ile stać cię na utrzymanie

Przejedź się oboma, bo to ogień i woda, zupełnie inne charaktery i prowadzanie. Nawet inne segmenty i klasy, to nie są w ogóle alternatywy i szczerze mówiąc pierwszy raz widzę że ktoś je stawia koło siebie

Trochę mocniejszy kompakt taniej marki vs pełnowymiarowy sedan rwd/awd marki premium
  • Odpowiedz
@brtk122 F30 w benzynie to warto kupić starsze tylko z N55 czyli 335i, albo nowsze 2015 z B48. W obu przypadkach przekraczają Twój budżet, chyba, że to będzie 335i spawane z 3.
Octavia RS będzie miała raczej drugi silnik albo DSG.
Jeśli chcesz szybsze auto polecam jednak E90 335i z N55 z ostatnich lat produkcji. Budżet będzie ok, utrzymanie potem to 12l/100km i średnio 500zl/mc+serwis co rok.
  • Odpowiedz
@kipowrot: Generalnie rozsądek podpowiada mi w każdym aspekcie poza wyglądem zewnętrznym, żeby brać octavię rs więc ostatecznie tak się pewnie stanie (lub po prostu octavię). Martwi tylko, że w moim budżecie to są często spore przebiegi, więc pewnie jakieś poflotowe auta.
  • Odpowiedz
@brtk122: podstawowe pytanie:

Szukasz auta rozsądnego czy fajnego?

Skoda jest kompletnie bezjajeczna, nawet mimo dwóch dodatkowych literek na klapie. Jest tak sobie wykonana, z racji napędu zbyt dużo zabawy i fajnych wrażeń tam nie ma mimo mocy, precyzja prowadzenia też będzie odstawać. Zwykła Octavia traci nawet te niewielkie zalety jakie posiada RS.

To takie normalne popularne auto niewywołujące żadnych emocji. Nie lepsze niż Astra, czy Focus, albo dowolny inny vag z
  • Odpowiedz
@brtk122: Kolega sprzedaje e92 335i za około 70k, więc coś takiego przekracza twój budżet nieznacznie. F30 będzie znacząco droższe, nawet w wersji 330i. Tak jak wyżej napisano, to są dwa zupełnie różne auta. BMW nieporównywalnie lepiej się prowadzi, ale kosztem miejsca w środku i troche większych kosztów utrzymania.

Nie wiem jak twarda jest octavia RS ale jesli tam jest sztywne zawieszenie to auto jest do kosza.
  • Odpowiedz
@Atreyu: szukam auta raczej zdroworozsądkowego, które po prostu jakoś wygląda i jak tego potrzebuję to potrafi przyspieszyć, żeby kogoś wyprzedzić. Oczywiście, że BMW wygląda o niebo lepiej od octavii i na pewno jest większa frajda z jazdy, ale chyba rzeczywiście koszty utrzymania i możliwość znalezienia dobrej oferty trochę przerastają moje możliwości. Octavia generalnie mi się podoba, a na pewno nie można powiedzieć, żeby była brzydka. Niestety z tego powodu odpadają u
  • Odpowiedz
@brtk122: Octavia RS będzie generalnie bezawaryjna z bardzo udanym motorem 2.0 TSI, razem z fajnym DSG. Koszt utrzymania Golfa VII albo A3. Bardzo udany zestaw, nie wiem kto tam pisze o drugim silniku bo to bzdura. F30 to tyle wychodzi w biedzie jak sobie ja rozbita tanio kupisz i zrobisz, 2.0 150KM z poczatku produkcji. Takze w tym przedziale kupisz same szroty. No i te gowniane silniki w bmw, gdze prawie
  • Odpowiedz
@Atreyu: @kipowrot: Pozwólcie, że dopytam jeszcze - dlaczego tylko te silniki 335 warto kupić? Widzę, że w moim budżecie są głównie 318i i 320d, ale czy to jest kwestia tylko tego, że te silniki są słabsze, czy są jakieś problemy z ich użytkowaniem? Bo jeśli chodzi tylko o moc to nie miałbym problemu na przymknięcie oka i jazdę 318i ze 130km, a widzę, że są oferty, gdzie przebieg nie jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kipowrot: wiem że nie mogę mieć wszystkiego za taką cenę a u mnie wymagania takie jak automat i wygląd auta przeważają aktualnie nad mocą silnika. Jest ważna ale drugorzedna.
  • Odpowiedz
@brtk122: mam F30 320i z jakże polecanym silnikiem N20, kupiony niedługo po potwierdzonym serwisie rozrządu wraz z awaryjną pompą oleju.

Na plus:
- Wybitne prowadzenie, auto dosłownie „jedzie jak po szynach”
- Wygoda, autem możesz przejechać choćby 1000 km i wysiąść bez żadnego zmęczenia
- Genialna skrzynia biegów, dotychczas uważałem DSG za dobrze działające i szybkie, ale to jest nic w porównaniu do ZF 8HP w F30.
- Moc. To tylko
  • Odpowiedz
@kipowrot: 1.6 to N13, jeszcze gorszy od N20. Można go znaleźć także w Peugeotach jako 1.6 THP, opinia o tym arcydziele jest powszechnie znana.

1.5 ma trzy cylindry, a do tego jest dość rzadkie.

Jeśli ktoś się boi, to albo 3.0 albo B48, ale ten ostatni tylko w poliftach. N20 tragedią nie jest jeśli poprzedni właściciel dbał o olej oraz wykonał (lub sami wykonamy po zakupie) serwis rozrządu wraz z pompą
  • Odpowiedz
@brtk122: Mam f30 2.0d od poltorej roku. Czytalem ze duzo osob pisze tu o kosztach utrzymania, wiec sie wtrace :) Do tej pory zmienilem 3 razy olej z filtrami ( laczny koszt jednej wymiany z materialem okolo 400 zl), wymienilem olej w skrzyni 1100 zl (spokoj na 120 000 km) i to by bylo na tyle tych kosztow serwisowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spalanie srednie po miescie
  • Odpowiedz