Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@salvater: imo jak masz membranę i dużo metrów to piana. Często firmy do małych metraży nie chcą przyjeżdżać bo są dużo zachodu z rozstawieniem maszyn. Przy deskowaniu osobiście bym szedł w wełnę bo jakoś nie wierzę że drewno pokryte pianą będzie dobrze się zachowywało z czasem, ale to tylko moja opinia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@salvater: ja mam założoną membranę paroprzepuszczalną i zdecydowałem się na pianę. Praktycznie ciężko jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze, bo i jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Miałem do ocieplenia 165 m2 połaci warstwą 20 cm, koszty były takie same jak przy wełnie (materiał + robocizna), a cała robota zamknęła się w 7 godzinach.
jakoś nie wierzę że drewno pokryte pianą będzie dobrze się zachowywało z czasem, ale to tylko moja opinia.


@kwiateusz: nie jesteś w tej opinii odosobniony, dodał bym, że ptactwo i robactwo omija ten materiał z daleka i pewnie za jakiś czas zrobią badania, że szkodliwa jak azbest.
Według mnie piana jest warta uwagi w budynkach gdzie nie można zbytnio dociążać konstrukcji.
@salvater: Jak samemu chcesz robic to welna i wtedy polecam tylko i wyłącznie isvoer supermata PLUS 0,032 jest tak twarda ze się nie pyli i układa ja się mega łatwo. Ja wziąłem supermate i supermate plus. Teraz brałbym tylko supermate plus
@jajcek: właśnie wiem że sam bym sobie to wełną zrobił tylko musze jeszcze to przekalkulować. Miałem dzis wycene 2 firm od piany, jedni chcą 3.5 a drudzy 5.3. Musze sobie policzyć ile wydam na wełnę i dodatki i się zastanowie na czym wyjde lepiej.
@salvater u mnie jest 120 m2 i welna z takim współczynnikiem jak pianą czyli 0.038 i o takiej grubości jak piana (1 warstwa 20cm) kosztowałaby mniej niż 3000zl vs pianka 7800zl Ale kupiłem 0.033 i 0.032 po 120m2 kazdej za ok 6k i sam kładę. Dobry nóż taki jak używa na yt ten gosc gipskartonitd za 50 zl i jazda :)
@jajcek: @kwiateusz: @Robolkop: Zdecydowałem sie na wełnę ze wzgledu na to że sam ją sobie położę, tylko zastanawiam się nad tym ile wełny dać między krokwie 20cm. Czytam o tym i im więcej czytam tym mniej wiem. Mam położoną membranę wysokoparoprzepuszczalną i ile nie wiem ile dać wełny 20cm tak na styk czy zostawiać tą szczeline i dać np. 18cm. Jak myślicie ??
@salvater: Jak krokwie są 20 cm to wełny daje się 20cm. W przypadku membrany welna może a nawet powinna przylegać. Odstep się robi w przypadku deskowania. Pamiętaj ze jak masz szerokość między deskami np. 80 to docinaj wełnę na 82. Trzyma sie jak skurczybyk. Jaka welne bierzesz te supermate plus czy cos innego?
@jajcek: raczej to będzie ISOVER SUPER MATA 033 20CM, nie znalazłem super mata plus o wymiarach 20cm, największa jest chyba 160. Na drugą warstwę wezmę plus tylko nie wiem jeszcze czy 10 czy 15
@salvater: 18cm to standardowe krokwie, dlatego pewnie robią wełnę 160 plus szczelina. tą szczelinę zrób bez względu na membranę czy deskowanie.

W przypadku membrany welna może a nawet powinna przylegać


@jajcek: powinna przylegać, dlaczego?
@Robolkop: @salvater: bo w takiej szczelinie brak jest ruchu powietrza i ewentualna powstała para wodna zacznie się wykraplac tam i przemieszczać pod wpływem ciepła w górę powodując zawilgocenie górnej części konstrukcji dachu. W przypadku gdy wełna dotyka membrany to w miejscu styku wilgoć wyparuje zaraz przy pierwszym słonecznym dniu przez szczelinę wentylacyjna między membrana a dachówkami