Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak sobie radzić z bardzo mocno nadopiekuńczym rodzicem? Jestem na pierwszym roku studiów, mam 19 lat, a... jest źle. W domu nic mi nie wolno robić, co by przeszkadzało mojej mamie - nie wolno mi gotować, sprzątać ani robić nic, co mogłoby zrobić bałagan, bo to denerwuje moją matkę. Jedyne, co mogę, to siedzieć cicho przed komputerem albo czytać książkę.
Nigdy nie wolno mi było wychodzić z domu, moje życie to dom - szkoła. Teraz od marca siedzę w domu, pozwolenie na wyjście na co najwyżej paręnaście minut miałem kilka razy.
Czuję się jak w więzieniu, gdzie moja matka jest strażnikiem więziennym. Próbowałem z nią wielokrotnie rozmawiać, bez skutków. Byłem tylko wyśmiany.
Boję się jej przeciwstawić, bo jest bardzo autorytatywna.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fbab856578e11000a685369
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania masz 19 lat jesteś pełnoletni. Możesz robić co chcesz. Ale również matka może powiedziec, że utrzymuje ciebie i masz przestrzegać jej zasad. Ale możliwość wyjścia gdzieś nie wchodzi w te zasady. To ograniczenie wolności. Albo się wyprowadź albo spróbuj normalnie przeforsować swoje choćby trochę lepsze zasady współżycia. Ostatecznie się wyprowadź
dota: Dopóki się uczysz tj do konca studiów ma obowiązek prawny cie utrzymywać.
Jeżeli sie wyprowadzisz to alimenty musi ci płacić.Pewnie bez walki się nie obędzie.
Będziesz musiał ja podać do sądu.Można starać się o miejcse w akademiku albo jakiejś bursie szkolnej.
Ale to skończy się zerwaniem stosunków.Czy jesteś na to gotowy?
Możesz poczekać jeszcze rok i zobaczyć czy dasz radę je skończyć(studia)
A i żebyś wiedział że matka rozliczając się