Wpis z mikrobloga

@rencista: no to zobacz opisze ci taka sytuacje:

kilka chlopakow bije dziewczyne do nieprzytomnosci z powodu tego ze im nie oddala pieniedzy, potem pija przez pol dnia i pod wieczor stwierdzaja ze sie z nia zabawia


i teraz masz taki przepis

§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


czy wg Ciebie wg tego przepisu mozna
@porcupineG: no jasne, że tak. Jakbym np. rano zastraszył dziewczynę, potem popił przez pół dnia i pod wieczór wykorzystał ją seksualnie to jak najbardziej byłby gwałt. W przepisie nie ma informacji, że jedno i drugie musi nastąpić bezpośrednio po sobie tylko jedno musi prowdzić do drugiego (Gdybynie przemoc do stosunku by nie doszło). To sąd był nieudolny bo dał się namówić obrońcy, który mu podzielił wyrok na pobicie i wykorzystanie.
@rencista: no to zaloz, ze maja udowodnione cale zajscie, chlopaki sie przyznali, maja nawet nagrania wszystkiego
Czy wtedy mozna ich skazac z przepisu

§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


?
@porcupineG: ale w Polsce właśnie tak działa. Poza tym nie skaże mnie za morderstwo bo morderstwo właśnie wymaga bezpośredniego zamiaru. Jeżeli gwałt też wymaga intencji i zamiaru to każdy gwałciciel mógłby po prostu powiedzieć, że on chciał uprawiać seks, a nie zgwałcić i nikogo by nie skazano. Tak samo masz nieumyślne spowodowanie śmierci albo pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Nie masz nieumyślnego spowodowania gwałtu.
@kaarp: a dlaczego nie ma? a moze wlasnie powinno byc? sa takie przypadki ze np koles nie wiedzial ze ona nie chce, i co wtedy? naprawde niedostrzegacie tego ze prawo w tym zakresie jest malo precyzyjne i trzeba je zmienic?

Pewnie nikt z was tego projektu nie czytal, jest dostepny tutaj:

https://lewica2019.pl/images/dokumenty/nowelizacja-kodeksu-karnego_261120.pdf

co jest teraz:

Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności
@porcupineG: już tłumaczę, uprawiałeś kiedyś seks z kobietą, która nie powiedziałą ci przed stosunkiem czegoś w stylu "Chcę uprawiać z tobą seks"? Jeżeli tak to według nowego przepisu ją zgwałciłeś, bez względu na to czy ona chciałą tego stosunku czy nie. Ja np. jeżeli się o tym dowiem albo będę świadkiem takiego zachowania mogę to zgłosić na policję, a gwałt w naszym kraju ścigany jest z urzędu więc będziesz musiał stanąć