Wpis z mikrobloga

Mirki, macie może ubezpieczenie na życie?

Chodzi mi o takie, że załóżmy, że umieram za 3 lata i fundusz wypłaca różowemu zakładaną kwotę. Jak to działa? Bo nigdy się tematem nie interesowałem. Z jakiej firmy skorzystać? PZU czy szukać alternatyw? Tu chodzi o to, żeby to nie była to jakaś firma krzak, że jak umrę, to nagle się okaże, że było milion gwiazdek i z wypłaty 100 tys. zł, które np. zakładam (żeby choćby miała na spłatę kredytu), nie dostanie nic.

Z jednej strony wiem, że trzeba płacić jakieś składki co miesiąc i wiadomo - szkoda, ale z drugiej chcę być odpowiedzialny.

Jest tu jakiś spec od ubezpieczeń?

#ubezpieczenia #pzu #pieniadze #zycie #wykop30plus #wykop30club

Czy masz ubezpieczenie na życie?

  • Tak 41.0% (25)
  • Nie 59.0% (36)

Oddanych głosów: 61

  • 12
  • Odpowiedz
@asfalt6: ja mam ubezpieczenie na życie, osoba uposażona dostanie 1 mln w przypadku mojej śmierci. Polecam Prudential - można sporo rzeczy ponegocjować i powybierać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asfalt6: grupowe w pracy pzu, u różowej w jakimś grupowym, i jeszcze pod ojcem jako członek rodziny też. Kiedyś jak liczyłem to jakby w drodze do pracy miałbym śmiertelny wypadek komunikacyjny to różowa będzie w uj bogata. Nie daję jej się kręcić przy aucie na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
@asfalt6: Jeśli szukasz tylko i wyłącznie ubezpieczenia na wypadek śmierci lub śmierci w wyniku NW (nieszczęśliwy wypadek) to bardzo ciekawa jest Warta bo nie ma wyłączenia, które prawie każde towarzystwo ma "zgon będąc pod wpływam alkoholu lub innych środków odurzających (chyba, że jesteś sprawcą wypadku itp).
W Allianz i Aegon masz konkretne ubezpieczenia i najlepsze "dodatki" - poważne zachorowanie, assiatnce medycznym, NNW, pobyt w szpitalu itp.
UNIQA ma bardzo tanie ubezpieczenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asfalt6: jeżeli chcesz mirku mogę policzyć Ci w Avivie. Pamiętaj, że ważniejsze od samej polisy, jest dobre zbadanie potrzeb. Umowy na wypadek śmierci są bardzo podobne. Ważne są szczegóły umów dodatkowych. Jak będziesz chętny napisz pw.
  • Odpowiedz