Wpis z mikrobloga

@Czu-Czu: w wielkim skrócie to lista słów(np 24 wyrazy), która jest ci potrzebna żeby uzyskać dostęp do twoich kryptowalut, nie wspomniałeś o konkretnej kryptowalucie, greenwallet jest do bitcoina a do innych możesz użyć coinbase wallet,
zawsze zapisuj seed, bo nie można go potem odzyskać
  • Odpowiedz
@100x: dziwne, bo na witrynie, którą podałem powyżej, również mogłem się zalogować, podając swój seed. A konto założyłem przez apkę Green Wallet. To jest tak, że z każdej dostepnej witryny możesz zalogować się na swój portfel?
  • Odpowiedz
@Czu-Czu seeda czy klucza prywatnego nie powinieneś nikomu udostępniać oraz podawać na jakiś stronach. To najszybsza droga do utraty wszystkich krypto. Seed zapisz gdzieś bezpiecznie i podawaj go tylko w znanych portfelach.
  • Odpowiedz
@darth_sidious: Ale okazało się, że to ta sama strona. Po prostu konto założyłem przez apkę, a potem poszukałem ich witryny www. Początkowo sądziłem, że to inna witryna ze względu na adres, ale po kliknięciu na link podany powyżej przez @100x i kliknięciu Zaloguj, zostałem przekierowany właśnie na ten adres.
  • Odpowiedz
@Czu-Czu: I jeszcze jedno pytanie: Jaki jest sens walleta, który jest osobną aplikacją? Rozumiem, że to jest jakiś rodzaj sejfu, na którym po wpłaceniu tylko Ty masz wgląd? Bo widzę teraz, że przeniesienie krypto po zakupie na wallet wiąże się z prowizją. Ma to sens, czy lepiej trzymać na coinbase, tam gdzie kupiłem?
  • Odpowiedz