Wpis z mikrobloga

Byłem w #mediaexpert żeby kupić monitor na raty 0%. Na stronie zarezerwowałem z odbiorem za godzinę i płatność raty 0%, tak jak zdjęciu. Monitor w piątek kosztował dokładnie 900zł.

* Poszedłem do sklepu, sprzedawca wypełnia wniosek o raty, mówi, że warto wziąć ubezpieczenie.
* Ja mówię, że nie, dziękuję.
* Kolejne 5 minut, on mówi, że to będzie 109zł x 10 rat.
* Ja mówię, że 109x10 to nie jest 900, a miało być 0%, RRSO 0%.
* On mówi, że halo halo, przecież kwota kredytu to 900 zł i to jest na 0%, ale jeszcze jest prowizja dla banku.
* No to zrezygnowałem z rat i wziąłem za gotówkę.

To jak to jest? Nie rozumiem.
Jak brałem telewizor za 2600zł na Allegro z ratami 0% to zapłaciłem 10x260zł, a również kredytu udzielał Alior Bank.

#raty #kiciochpyta #kredyt
wesoly_grabarz - Byłem w #mediaexpert żeby kupić monitor na raty 0%. Na stronie zarez...

źródło: comment_1606740399zmVospXxKloauf4iZIGphl.jpg

Pobierz
  • 126
@Oude_Geuze do kredytu na cokolwiek

Dom, samochód, inne raty - o wiele.latwiej człowiekowi potem wziąć kolejny kredyt jeżeli bank ma informacje, że przez rok dwa trzy spłacasz małe kwoty regularnie

Możesz zarabiać i 20tys netto miesięcznie a bez historii kredytowej możesz zapomnieć o kredycie - a taki Pan 4 netto UOP dostanie go z palcem w nosie - byle miał chociaż napisane że wziął 500zl na raty kiedyś tam
@Smartek: @1iostatni: Specjalnie biorę rzeczy na raty 0% i spłacam po połowie okresu żeby podbić sobie ranking w BIK, bo za rok-dwa będę chciał wziąć kredyt hipoteczny.

@eazy-e: Wziąłem u tych #!$%@?ów, bo potrzebowałem na już, dobrze, że miałem gotówkę przy sobie.

@lentilek: Może masz rację, gdybym przez Internet zrobił od początku do końca to by nie było takich cyrków. :/

@kodyak: Myślałem, że to RRSO 0%
wesoly_grabarz - @Smartek: @1iostatni: Specjalnie biorę rzeczy na raty 0% i spłacam p...

źródło: comment_1606744191PeJT0aojxSBHZTzHnZQBIf.jpg

Pobierz
@Smartek: @1iostatni: Specjalnie biorę rzeczy na raty 0% i spłacam po połowie okresu żeby podbić sobie ranking w BIK, bo za rok-dwa będę chciał wziąć kredyt hipoteczny.


@wesoly_grabarz: Jest to zupełnie nieuzasadnione. Brak historii kredytowej nie jest przeszkodą do uzyskania kredytu hipotecznego i pozytywna historia kredytowa w żaden sposób nie ułatwia uzyskania takiego kredytu. W przypadku gdy historia kredytowa jest negatywna - czyli występowały opóźnienia w spłacie zobowiązań stanowi