Wpis z mikrobloga

Dziś nie ma czekania do wieczora na nowy wpis na #codziennyinuyasha, dzieją się zbyt ważne rzeczy. Wczoraj padła informacja, że wydawnictwo Kotori wznowi emisję mang Rumiko Takahashi w języku polskim!

Jest to o tyle ważne wydarzenie, że wraz z wycofaniem się Egmontu z rynku mang w 2010 przerwano wydawanie InuYashy i Ranmy 1/2 na tomach odpowiednio 23 i 28. O ile wydanie Egmontu naśladowało tomiki VIZ Media z końca lat dziewięćdziesiątych to 350-stronicowe tomy zbiorcze Kotori mają być wydane na modłę wersji niemieckiej.

Ponadto mają zostać przetłumaczone dwa nigdy niewydane w Polsce krótkie historie z początkowej kariery autorki, czyli Rumic World volume.1 i 2, o trzecim nie wspomniano w informacji prasowej. Ekranizacje OVA wybranych historii z Rumic World pokrótce recenzowałem już na wykopie w dwóch wpisach na #animedyskusja, były to Fire Tripper i Laughing Target

Czy wydania zachowają tłumaczenia Witolda Nowakowskiego i Macieja Nowaka-Kreyera z wczesnych lat dwutysięcznych? Nie wiemy, ale nie wydaje mi się by to się stało.

Nie wiem jak wy, ale ja już szukam pieniędzy w portfelu. I pamiętajcie, hardcover tyko w preorderze! ()
Czy decyzja o wydaniu była podyktowana premierą Hanyo no Yashahime możemy tylko domniemać. Może to zasługa naszej aktywności w Internecie? Nie wdaje mi się, ale kto wie ( )

#mangowpis #anime #manga #inuyasha #yashahime #ranma #firetripper #laughingtarget #rumicworld #rumikotakahashi
Pobierz M1PH6_5 - Dziś nie ma czekania do wieczora na nowy wpis na #codziennyinuyasha, dzieją...
źródło: comment_1606895120ukNrGti2bpr8p5fdO5bkvb.jpg
  • 9
@antb47: Słuszna decyzja ( ) Po adnotacji o studiach wnioskuję, że kolega czytał na premierę, który to rok?
Samemu polowałem na tomy po antykwariatach i ogłoszeniach lokalnych, skompletowanie całej wydanej Ranmy i InuYashy zajęło mi prawie dwa i pół roku.
@M1PH6_5: STudia skończyłem w 2007 roku o ile pamiętam, to inujashe czytałem w empiku po zajęciach do pojawienia się ducha poprzedniego wcielenia kapłanki.

Najlepsze, że niedawno nabrałem ostatnio ochoty, aby kupic inuyashe, ale nie lubię kupować niekompletne serie i oferty z drugiej ręki są dosyć drogie