Wpis z mikrobloga

Hej, chciałbym zakupić swój pierwszy zestaw kina domowego pod nowy TV. Zależy mi na obsłudze dolby atmos. Czy ktoś ma/poleca jakiś gotowy zestaw? Czy realne jest zmieścić się w kwocie około 4.000 PLN? Czy, żeby dźwięk był zadowalający wystarczą dwa głośniki przednie, subwoofer i dwa głośniki tylne? Czy potrzebne są głośniki sufitowe?
#hifi #audio #dolbyatmos #kinodomowe #audioboners
  • 12
Czy realne jest zmieścić się w kwocie około 4.000 PLN?


@aleBajka: da się ale będzie słabo, jeżeli bierzesz pod uwagę zestaw używany to jak najbardziej.

Czy, żeby dźwięk był zadowalający wystarczą dwa głośniki przednie, subwoofer i dwa głośniki tylne? Czy potrzebne są głośniki sufitowe?


@aleBajka: do kina wymagane jest minimum 5.1 czyli fronty lewy plus prawy, centralny, dwa efektowe z tyłu plus subwoofer.

Wspomniałeś jednak o Atmosie ten wymaga dodatkowych
@ksiak sam już nie wiem czy robić jakiś zestaw kina domowego na bazie Yamahy z music castem, żeby kabli nie rozprowadzac po całym salonie. Czy iść na łatwiznę kosztem dzwięku i kupić JBL 9.1 (na Rtings.com zebrał dobre recenzje). Żona jest za soundbarem że względu na wygodę, obsługi i łatwość montażu.
@aleBajka: zestaw będzie grał lepiej od soundbara bez dwóch zdań. Nie ma nawet co porównywać zwłaszcza gdybyś chciał przypadkiem jeszcze muzyki posłuchać.
Kable to wbrew pozorom nie problem. Według mnie łatwiej rozprowadzić głośnikowe niż zasilające chociaż to sprawa dyskusyjna. W końcu te bezprzewodowe głośniki i tak i tak musisz czymś zasilić nie mówiąc już o wyższych kosztach całego zestawu.
@ksiak przemyślałem sprawę przez parę dni i przyznaje Ci rację. Zdecydowałem się na budowę kina domowego. Będę to robił etapami, bo budżet trochę za mały, żeby na raz kupić porządny sprzęt. Stąd moje pytanie, chce kupić głośniki Klipscha czy najpierw lepiej zrobić 2.1 czy 3.0 (fronty i centralny)?
@aleBajka: kupuj lepiej fronty i centralny. By to się jakoś fajnie zgrywało a do tego by stylistycznie pasowało, będziesz na to patrzył i Twoja luba również. Subwoofer dokupisz później.
Chcesz iść w Atmosa 5.1.2 czy 5.1.4?
@ksiak: Wow dzięki, musiałem jakiś stary układ znaleźć w necie, widocznie zaktualizowali położenie głośników. Jednak te atmosy to pewnie za kilka miesięcy dopiero wlecą. A co uważasz na temat nowych amplitunerów z hdmi 2.1? Warto pomyśleć przyszłościowo i kupić taki z obsługą tego formatu? Mam już nowy TV z hdmi 2.1, nowe konsole też już poszły w tą stronę. W necie jednak piszą, że na razie i tak nie działają poprawnie.
W necie jednak piszą, że na razie i tak nie działają poprawnie. Nie wiem czy czekać, aż to naprawią czy w ogóle w to nie iść.


@aleBajka: jak masz już TV z hdmi to ja bym poczekał, do 2021 niedaleko a jeszcze Onkyo ma coś pokazać, Denon chyba również zaprezentuje nowy model. Ja bym poczekał.