Wpis z mikrobloga

Mirki głównie z #it #programowanie i #pracait proszę o porady, odnośnie ścieżki kariery. Ukończyłem technikum informatyczne, teraz jestem na etapie kończenia studiów informatycznych, które kompletnie mnie zniszczyły psychicznie jak i fizycznie. Nabrałem srogiej niechęci do urządzenia jakiego jest komputer. Wiem, że programista ze mnie marny. Admin czy sieciowiec całkiem przeciętny. Mam wiedzę z technikum i nic więcej. Studia nie nauczyły mnie nic ciekawego. W sumie zawsze interesowałem się jak działają systemy informatyczne w firmach, jak to wszystko się odbywa kiedy człowiek klika a następnie dane są przekazywane przez działy od finansowych do logistyki. W jaką gałąź IT mógłbym uderzać? Lubię kontakt z ludźmi, chciałbym połączyć nabytą wiedzę IT z jakąś inną branżą. Może rozwiązania IT dla medycyny, logistyki ? Nie wiem. Gdzie mogę szukać zatrudnienia? Jakie studia mgr robić? Kiedyś mi się obiło o uszy, że najbardziej zapotrzebowanie jest na specjalistów którzy będą ogarniali dwie dziedziny.
  • 5
@NipponJPN Mi to najbardziej brzmi jak analityk - systemowy lub biznesowy w zależności czy bardziej interesuje Cię strona techniczna czy od strony biznesowej. Dodatkowo jeśli mówimy o studiach to jeśli jest to związane z IT/zarządzaniem to wszystko zależy co wolisz, ale dużo ważniejsze od studiów jest doświadczenie, więc najważniejsze to próbuj złapać jakieś doświadzcenie.
@NipponJPN: może coś z systemami ERP? Albo devops? Jakie rozwiązania w chmurze? AWS, azure? Wiem jak słaba uczelnia/praca może wyssać motywację, spróbuj wziąć udział w jakieś konferencji, szkoleniu żeby się nakręcić pozytywnie. W moim przypadku to zadziałało.
W sumie zawsze interesowałem się jak działają systemy informatyczne w firmach, jak to wszystko się odbywa kiedy człowiek klika a następnie dane są przekazywane przez działy od finansowych do logistyki.


@NipponJPN: to brzmi jak jakis spec od integracji aplikacji, architekt, jakis devops, czy dobry sysadmin (tutaj wyzsze linie wsparcie raczej malo maja spotkania z czlowiekiem). Jak ktos lubi takie rozkminy to mozna isc w kierunku np speca do migracji do chmury.