Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kiedyś kompletnie nie zwracałem na to uwagi, ale teraz, jak widzę kogoś z #tatuaze (to samo odnosi się do #piercing inny niż kolczyki w uszach u kobiet czy włosów w jaskrawych kolorach), to pojawia mi się uśmiech politowania. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zakładam, że mam do czynienia ze skrajnym konformistą, który byłby w stanie chodzić z gównem na czubku głowy, gdyby tylko zrodziła się taka moda na instagramie. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie została osiągnięta masa krytyczna i te wszystkie modyfikacja ciała, które od kilku lat są mocno lansowane w social mediach, stały się po prostu obciachowe. Wcześniej spotykając osobę z tatuażem, kolczykiem w nosie czy niebieskimi włosami, można było to co najwyżej za niegroźną ciekawostkę. Teraz stało się to tak wszędobylskie, wyświechtane i oklepane, że aż śmieszne.

Co sądzicie o tej modzie? Skąd to się w ogóle wzięło? Dlaczego tatuaże, piercing i inne modyfikacje ciała stały się w ostatnich latach tak popularne, nawet w rzekomo konserwatywnej Polsce?

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #modadamska #modameska #modyfikacjeciala #tatuaze #piercing #kolorowewlosy #ankieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fcc542ec3fc8b000a774f3c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

Zgadzasz się, że moda na modyfikacje ciała w ostatnich latach sprawiła, że stały się obciachowe?

  • Tak 42.0% (1041)
  • Nie 58.0% (1437)

Oddanych głosów: 2478

  • 95
@AnonimoweMirkoWyznania: Ludzie, którzy robią sobie tatuaże są trochę dziwni. Moda się kiedyś skończy, a tatuaże zostaną do końca życia, a w dodatku po latach będą coraz gorzej wyglądać.
Tak jak Cristiano Ronaldo powiedział, że nigdy nie zrobi sobie tatuażu to ciało to jego osobista świątynia.
Ludzie najczęściej bezmyślnie idą za trendami- patrz na modę. Może brzmię jak boomer, ale ja wolę iść w użyteczność a nie szpan.