Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie nauki HTML 5.1 (chcę zostać front end developerem)
Z tego co czytałem, to strony budowane na WP w porównaniu do tych na HTML są wolniejsze. W związku z tym mam dwa pytania.
1. Jakie jeszcze są różnice pomiędzy tymi narzędziami?
2. Skoro Internet 5G jest tuż za rogiem, to czy argument, że witryny na WP są wolniejsze przestanie istnieć? Hmm( ͡° ʖ̯ ͡°)

#tworzeniestron #wordpress #programowanie
  • 7
@KwantowaDusza co do drugiego punktu to poczytaj o algorytmach google które punktują stronę. Im lżejsza i szybciej się otwiera (między innymi) tym wyżej w wyszukiwarce będziesz.
Często optymalizując stronę można poprawić SEO i być wyżej za mniejszą kasę.
@Crazy_summer: rozumiem, ale z drugiej strony czy te SEO, nie jest trochę ,,przereklamowane"?
Wiadomo, że najważniejsze są pierwsze dwie, trzy strony dla potencjalnego klienta. Przecież jeśli masz bardzo dużą konkurencję to praktycznie nie masz szans się przebić na TOP1.
@KwantowaDusza: HTML i Wordpress to nie jest ta sama kategoria 'narzędzi'. Każda strona którą widzisz w przeglądarce jest dokumentem HTML. Z tym, że najprawdopodobniej generowanym dynamicznie jak to ma miejsce np w Wordpressie. W statycznym HTMLu to można sobie zrobić wizytówke albo jakis landing.
@Crazy_summer: @pionierx:
.
Wykupiłem taki kurs https://strefakursow.pl/sciezki_kariery/web_designer.html
.
Czy według Was po jego zakończeniu będę w stanie znaleźć pierwszą pracę jako front end developer?
(Proszę, tylko nie podcinajcie mi skrzydeł, bo mocno się napaliłem i od dwóch dni bardzo chętnie przyswajam zdobytą tam wiedzę)
.
Dodam, iż prowadzę własną firmę od 3 lat i tworzę witryny dla klientów na platformie WebWave, ale sam siebie nie nazwę Web Designerem, ponieważ w
Z tego co czytałem, to strony budowane na WP w porównaniu do tych na HTML są wolniejsze. W związku z tym mam dwa pytania.


@KwantowaDusza: To w ogóle pomieszanie tematów. WP też generuje dokument HTML. I można to cache'ować i pod tym względem wydajności osiągnąć to co wysłanie przez serwer dokumentu HTML.

CMS to taka "fabryka" dokumentów HTML, tylko w określony, usystematyzowany sposób, a nie zarządzając każdym z nich oddzielnie.

Jakie