Wpis z mikrobloga

Ogrzewanie pompą ciepłą po przejściu z węgla. Koszty

https://www.youtube.com/watch?v=8LYtSN7dDqs
Dziś podzielę się z wami moimi doświadczeniami z użytkowania pompy ciepła i fotowoltaiki. Jak wie każdy właściciel domu, koszty ogrzewania są największym obciążeniem dla rodzinnego budżetu. Marzeniem wielu jest pozbycie się wysokich kosztów ogrzewania oraz energii elektrycznej. Jednym z najbardziej efektywnych sposobów pomagających obciąć do minimum rachunki jest montaż fotowoltaiki oraz pompy ciepła.

Dziś dowiecie się
-co to jest pompa ciepła i jak działa,
-jakie są rodzaje pomp ciepła,
-co to jest COP, SCOP
-dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne
-jakie są wady i zalety pomp ciepła oraz
-komu i kiedy pompa ciepła się najbardziej opłaca.

Zobaczymy też jakie koszty ogrzewania ponosiłem używając nowoczesnego kotła miałowego z podajnikiem, a jakie koszty mam obecnie, używając pompy ciepła. Pokaże też jak ustawiłem pompę ciepła aby pracowała efektywnie i wykorzystała potencjał fotowoltaiki.
#oze #fotowoltaika #telchina #budujzwykopem #technologia #remontujzwykopem
telchina - Ogrzewanie pompą ciepłą po przejściu z węgla. Koszty

https://www.youtub...

źródło: comment_1607448924Gii1ceFa5Zz0nmHmN9Hfga.jpg

Pobierz
  • 17
@zibizz1: 6 Konwerterów. Kiedyś lubiłem poszperać po orbicie. Jak chcesz mieć wgląd na różne kanały różnych narodowości, mieć do wyboru kilka tysięcy kanałów o różnej tematyce, to musisz odbierać sygnał z wielu satelitów, nie tylko Hot Bird lub Astra
@Jason_Stafford: Do tej pory kocioł miałowy ogrzewał dom i ciepłą wodę użytkową. Przez cały sezon spalałem od 5 do 6 ton taniego niskokalorycznego miału za równowartość około 3000-3600 złotych. Rachunki za prąd wynosiły u mnie około 2200zł . Łączny koszt prądu i ogrzewania wynosił ponad 5200zł.
Po zamontowaniu Fotowoltaiki płacę co drugi miesiąc 32.44zł czyli rocznie niespełna 200zł.

Pompa ciepła przez pełen rok skonsumowała 3900kWh co przekłada się na 2535 zł
@Jason_Stafford: Czeka cię wymiana kotła? Musisz to wiedzieć

Jeżeli stoisz przed wymianą swojego kotła i myślisz o kolejnym kotle z podajnikiem już 5 generacji, to musisz wiedzieć że nowoczesne kotły wymagają ocieplonych kominów. W przeciwnym przypadku po dwóch, trzech latach na kominie pojawi się grzyb i brzydki zapach. Jest to spowodowane niską temperaturą spalin. Na pewnej wysokości komina temperatura spalin spada poniżej punkty skraplania rosy i to w tym miejscu pojawi
@dziabonq: Ocieplenie jest zawsze ważne, niezależnie od rodzaju ogrzewania. Mój dom był budowany ponad 10 lat temu, ocieplony średnio, 15, 10 cm styropianu. To samo ocieplenie miałem z kotłem miałowym jak i z pompą ciepła.
@Jason_Stafford: Dobrze że jesteś tego świadomy, bo większość ludzi nie. Ogrzewanie gazem jest wygodnym rozwiązaniem, niemal bezobsługowym i obecnie najczęściej wybieranym przez Polaków. Niestety, nie wszystkie gminy są w pełni zgazyfikowane, a koszt pociągnięcia gazociągu do działki jest bardzo wysoki. Gaz z butli (propan) jest droższy i wymaga okresowych dostaw. Sam zbiornik na gaz też sporo kosztuje, może być dostarczony za darmo przez dostawce gazu, ale cena dzierżawy będzie wtedy wliczona
@telchina a widzisz, nie napisales o tym a ma jednak znaczenie

Na grupie fb o fotowoltaice maja inne zdanie o pompach i koszty inaczej sie kształtują. Zaintrygował mnie fakt, ze tylko 3900kwh zużyłeś prze pompe
@dziabonq: Ocieplenie ma ogromne znaczenie, ale zysk z ocieplenie odczujesz niezależnie od rodzaju ogrzewania. Zawsze warto ocieplić dom.

Pompa ciepłą, dla kogo najlepsza?

Na temat pamp ciepłą krąży wiele skrajnie różnych opinii. Można usłyszeć opinie że ludzie ogrzewają domy o powierzchni 150m2 za około 1500zl sezon, a są tacy których pompa pożarła tyle prądy w samym styczniu. Obydwie opinie mogą być prawdziwe. Trzeba wiedzieć że pompy ciepłą są najbardziej efektywne różnica