Wpis z mikrobloga

Cześć
Chciałem zasięgnąć opinii ponieważ na jednej z grup widziałem rozgorzałą dyskusję i jestem ciekaw zdania wykopków.

Czy w sytuacji jak na zdjęciu jadąc od strony robienia zdjęcia w kierunku A wrzucamy czy nie wrzucamy migacz w lewo i dlaczego?
Analogicznie czy jadąc w kierunku B wrzucamy migacz w prawo czy nie wrzucamy i dlaczego?

#prawojazdy #przepisydrogowe
Pobierz
źródło: comment_1607728607xX9xCOJnl5bfdcm55k3lmt.jpg
  • 13
@cecyl: No właśnie dużo ludzi twierdzi inaczej, argumentując w ten sposób, że jadąc w drogę A nie zmieniasz kierunku jazdy i nie trzeba migacza a jadąc dalej swoim pasem w kierunku B zmieniasz kierunek jazdy i powinieneś dać kierunek w prawo... ¯\_(ツ)_/¯
argumentując w ten sposób, że jadąc w drogę A nie zmieniasz kierunku jazdy i nie trzeba migacza a jadąc dalej swoim pasem w kierunku B zmieniasz kierunek jazdy i powinieneś dać kierunek w prawo

@uwiezionywrapie: To wtedy co, na zakręcie każdym wrzucisz kierunek, bo "zmieniasz kierunek"? Czy jakby tej drogi A nie było to magicznie przestałeś kierunek zmieniać?
@uwiezionywrapie: u mnie w mieście w takiej sytuacji są na ogól znaki z tabliczką T-6 pod znakiem pierwszeństwa, czyli tzw. pierwszeństwo łamane. No i jeśli na takim znaku by było że ta droga podporządkowana jest na wprost, to bym jechał bez kierunkowskazu. W tej sytuacji jadąc w kierunku A raczej bym zasygnalizował lewym kierunkowskazem, na wszelki wypadek, żeby mi nikt nie #!$%@?ł w tył.
@uwiezionywrapie W PoRD brak jest definicji zmiany kierunku jazdy, stąd niekończące się dyskusje. Jeżeli skorzystalibyśmy z definicji zmiany kierunku jazdy z Konwencji wiedeńskiej to wtedy jasne by było że opuszczając drogę włączamy kierunkowskaz a pozostając na drodze nie włączamy (tytuł jest źle przetłumaczony bo powinno być zmiana kierunku jazdy a w teście tam gdzie jest kierunek ruchu to chodzi o ruch lewo i prawostronny). Niestety ta definicja, że zmiana kierunku jazdy wiąże
@m200: ten znak nie wyznacza kierunków jazdy. On wyznacza pierwszeństwo. Także jeżeli pasy prowadzą na wprost - nie zmieniasz kierunku. Jeżeli pasy prowadzą w lewo - zmieniasz jadąc na wprost. Jeżeli brakuje Ci pasów to jest to skrzyżowanie - jadąc na wprost nie zmieniasz kierunku jazdy, ruchu itd (nie ważne jaką definicję nie przyjmiesz) więc też nie włączasz.
@m200: e to chyba ja nie zrozumiałem twojej praktyki. Myślałem, że jak jest łamane, a jedziesz drogami z pierwszeństwem to nie włączasz.