Wpis z mikrobloga

@Twinkle: moim zdaniem niewiele to zmieni jak kot bedzie mial zakaz wejścia na stol a pozwolenie na siedzenie np na krześle przy stole.
Duża różnica to kot wychodzący i niewychodzacy bo wiwdomo, że ten drugi więcej rozniesie.
Moje wchodzą na stół, ale nie na miejsce gdzie przygotowuję żarcie bo poprosu nie chcę kłaków w jedzeniu.
Koty są niewychodzące, reguralnie odrobaczane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Twinkle: u mnie zakaz totalny wchodzenia na kuchnie i stoły. Od małego uczone i słuchają. Śpią oba ze mną, przytulone w łóżku. I co? Nie kocham ich i nie powinnam mieć zwierząt? Absurd. Lepiej nie czytać takich wypocin, szkoda baterii w telefonie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Twinkle: u mnie w domu w życiu nie pozwalam na łażenie po blacie i stole. Wiem że koty to czyste stworzenia ale nadal włosów pełno, łapą gówno zakopują i mam na tym chleb położyć albo mięso i zjeść je? XD kogoś tam zdrowo #!$%@?ło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@brakloginuf: No popatrz, ja będąc ponad rok wolontariuszem w kocim azylu zauważyłam, że zwykłe, konsekwentnie mówione "nie wolno", od momentu trafienia zwierzęcia działa. Ba! Działa tak samo na 12-tygodniowe kocię, dzikiego/pół-dzikiego kota, kota który do tej pory całe (długie 6-12 lat) życie spędził żyjąc na podwórku bez zasad innych niż swoje, niedosłyszące, ślepe czy po amputacji. I to chodziło o pomieszczenie do którego wystarczyło wejść, nawet wskakiwać nie trzeba. Niesamowite, prawda?
Pobierz
źródło: comment_1607898278ucjaAREEgbv0Bp7Z1noFzS.jpg
@Twinkle: blaty kuchenne i stół, to są u mnie w domu miejsca dla kota zakazane. Kotek jest fajny, ale do kuwety włazi cały, łapami tam grzebie, lepiej dmuchać na zimne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@QI-IQ: Oczywiście, że tak. Niewiele jest chorób, którymi szybko się zarazimy od kota. Najszybciej podejrzewam, że wścieklizna, chlamydia i toksoplazmoza w przypadku kobiet w ciąży. Nie bez powodu jednak szczepimy i robimy profilaktykę. Łap oświeconą grażynę, która pozwala już wchodzić nawet pudlowi na stół ryzykując dostanie się do organizmu kleszcza drogą wewnętrzną. Mmmm... U pieska babeszjoza, u człowieka bolerioza wprowadzająca w stan krytyczny.
Pobierz
źródło: comment_1607899236lY5TVlk0dkpbszctwRMlLW.jpg
@Twinkle: Co trzeba mieć w bani, żeby tak napisać XD

Oczywiście stoliki, stoły, blaty to miejsca zakazane dla kota. Może sobie sierściuch leżeć na kanapie, łóżku, łazić po parapetach, po szafach, ale są jakieś granice
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sok_Mandarynkowy: Nic nie trzeba mieć, ot co. Tam gdzie moje mogą wskoczyć stoi tylko mikrofalówka. Jeśli są karmione jednocześnie to muszą z oddzielnych misek, bo starszy kocur gdy tylko zobaczy, że mała podbiega - zostawia jedzenie. Zaś ta jest znaleziona na środku pola, musiała być wyrzucona na drodze biegnącej 3-4 km dalej i jeść wszystko co dała radę, bo minęło już ponad pół długości jej życia (ma około 9-10 miesięcy, znaleziona